Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kolej

2010.12.08 g. 19:52

Zmiany w organizacji miejskiego ruchu kolejowego

Nowe trasy i rozkłady
Linia SKM S1 z Otwocka zostanie od 12 grudnia wydłużona do Pruszkowa, a linia S2 z Sulejówka – skrócona do Dworca Zachodniego. Tego samego dnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy na pozostałych liniach.

Więcej pociągów pojawi się m.in. na trasie do Legionowa. Wprowadzonych zostanie także więcej kursów nocnych.


Wprowadzane zmiany tras linii SKM są nie tylko realizacją obietnicy złożonej mieszkańcom Otwocka, ale są także przygotowaniem do uruchomienia, na przełomie 2011 i 2012 roku, docelowego układu połączeń, w związku z uruchomieniem tzw. „linii lotniskowej”, czyli połączenia Lotniska Chopina z centrum Warszawy oraz z Sulejówkiem i z Legionowem.


Z Otwocka bez przesiadki na Wschodnim

 

Od 12 grudnia linia S1 będzie kursowała na trasie Otwock – Pruszków. Pociągi będą jeździły przez cały tydzień z częstotliwością ok. 30 min. Trasa linii S2 będzie prowadziła z Sulejówka Miłosny do Warszawy Zachodniej (przez Dworzec Śródmieście). Pociągi przez cały tydzień będą kursowały również co ok. pół godziny.

 

Rozkład linii S1 od 12.12.2010

 

Rozkład linii S1 od 12.12.2010

 

Rozkład jazdy „eS jedynki” został skoordynowany z rozkładem Kolei Mazowieckich na linii otwockiej i grodziskiej. Dzięki temu pociągi będą odjeżdżały z przystanków na przemian, co ok. 15 minut. Również w przypadku „eS dwójki” konstruktorzy rozkładu starali się zachować w miarę równomierne odstępy czasowe pomiędzy składami obu przewoźników.

 

Rozkład linii S2 od 12.12.2010

 

Rozkład linii S2 od 12.12.2010

 

Częściej do Legionowa i Wieliszewa

 

Nie zmieni się za to trasa linii S9. Wprowadzony zostanie na niej jednak nowy rozkład jazdy. Rozkład, który powinien zadowolić zarówno pasażerów z Legionowa, jak i z Wieliszewa. Linia będzie kursowała znacznie częściej niż obecnie. W sumie w obu kierunkach, pomiędzy Legionowem a Warszawą, będzie 75 kursów.

 

Dwa razy więcej kursów będą mieli do dyspozycji mieszkańcy Wieliszewa i Michałowa-Reginowa. Liczba pociągów od 12 grudnia, w dni robocze, wzrośnie z 6 do 12 dziennie w każdym kierunku.

 

Wspólny rozkład jazdy linii S9 i KM9 ważny w dniach 12.12.2010 - 09.01.2011

 

Wspólny rozkład jazdy linii S9 i KM9
ważny w dniach 12.12.2010 - 09.01.2011

 

Rozkład jazdy linii S9 został skoordynowany z rozkładem Kolei Mazowieckich. Mimo ograniczeń w kursowaniu pociągów na odcinku między Legionowem a Nasielskiem, postarano się by w rozkładzie wspólnym dla obu linii (S9 i KM9) nie było luk większych niż 30-minutowe. Na odcinku Legionowo – Warszawa pociągi będą kursować co 20-30 minut. W szczycie będzie to częstotliwość co ok. 15 minut.

 

Nowy rozkład pociągów na linii legionowskiej będzie obowiązywał tylko do 9 stycznia.

 

Nocą po szynach

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Warszawy i aglomeracji warszawskiej, zwiększona została liczba nocnych kursów SKM. W noce: z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, z Dworca Zachodniego (przez Śródmieście) uruchamiane będą po dwa nocne kursy SKM do Otwocka i Sulejówka (po godz. 0.00 i po godz. 1.00). Nocne kursy będą uruchamiane również z Warszawy Gdańskiej do Legionowa. 

 

Wyjątkiem jest Pruszków, którego mieszkańcy nie będą mogli nocą korzystać z nocnych połączeń SKM. Wynika to z tego, że PKP PLK wymusiły wprowadzenie, na odcinku między Dworcem Zachodnim a Pruszkowem, nocnej przerwy technologicznej.

 

Foto Wikipedia.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy