Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Służby miejskie

2010.02.28 g. 14:44

Poniedziałkowe utrudnienia w ruchu

Zmiany w organizacji ruchu w związku z Inauguracją Roku Chopinowskiego
tamka_normal340_edryjanska
W związku z uroczystościami Inauguracji Roku Chopinowskiego, które w dniu jutrzejszym odbędą się w Pałacu Ostrogskich, w mieście można spodziewać się utrudnień w ruchu - informuje Inżynier Ruchu m.st. Warszawy.

W poniedziałek w godzinach 10-15, zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ulica Tamka, na odcinku od ul. Kopernika do ul. Kruczkowskiego. Objazdy zamkniętego odcinka zostaną poprowadzone następującymi trasami:

 
1. Kierunek do Śródmieścia – z ul. Tamka w ul. Kruczkowskiego, następnie
ul. Książęcą, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Kruczą, Szpitalną i placem Powstańców Warszawy do ul. Świętokrzyskiej. Na ul. Dobrej umieszczone zostaną informacje o zalecanych objazdach ul. Ludną, Książęcą oraz al. Solidarności.


2. Kierunek na Powiśle – z ul. Świętokrzyskiej w ul. Jasną, dalej Zgoda, Kruczą, Al. Jerozolimskimi, Bracką, placem Trzech Krzyży, Książęcą i Kruczkowskiego do ul. Tamka. Na ul. Prostej i Świętokrzyskiej zostaną umieszczone informacje o zalecanych objazdach.

 

 

Tylko w dniu jutrzejszym będzie możliwe poruszanie się ulicą Nowy Świat. Dla ruchu samochodowego zostanie otwarty odcinek od Świętokrzyskiej do Aleji Jerozolimskich. "Objazd autobusów zamkniętego odcinka ulicy Tamka będzie się odbywał podobnymi trasami jak pozostałych pojazdów. Autobusy będą w obu kierunkach korzystać z ul. Nowy Świat. Skręt w lewo z ul. Nowy Świat w ul. Książęcą kierowcy wykonają przez tzw. zwrotkę za kościołem św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.


Z możliwości parkowania zostaną wyłączone ulice Ordynacka i Okólnik. Będą one zamknięte podczas uroczystości inaugurujących Rok Chopinowski.

 

 

Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Zdjęcia: Ewa DryjańskaOpublikowal: Mateusz Romian
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy