Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Trasy rowerowe

2008.09.20 g. 11:49

Niewidzialny Pedał naciera

Rowerowi ekstremiści zapowiadają nową akcję
W poniedziałek, 22 września, z okazji Dnia bez Samochodu ma się odbyć akcja organizowana przez grupę "Invisible Pedal".

 

 

Zbiorą się o godz. 17:00 w warszawskim Hyde Parku, czyli Forum Wolności Słowa przed Pałacem Kultury od strony ul. Świętokrzyskiej.

 

Jak zapowiadają rorwerowi ekstremiści, powodzenie tej akcji w dużym stopniu zależy od elementu zaskoczenia, dlatego jej szczegóły zostaną ujawnione podczas zbiórki rowerzystów w Parku Świętokrzyskim.

 

Organizatorzy, tolerowanej przez władze, tak zwanej "masy krytycznej", poznali te szczegóły wcześniej i dlatego polecają wszystkim udział i gwarantują dobrą zabawę.

 

No cóż, to co dla jednych jest dobrą zabawą dla innych może być olbrzymią uciążliwością.

 

Organizatorzy twierdzą, że W przypadku powodzenia całej akcji, może nastąpić znacząca poprawa warunków poruszania się rowerem po Warszawie.

 

Jak ogłaszają współorganizatorzy:
"Cała akcja jest legalna, dlatego musi się rozpocząć w Forum Wolności Słowa, gdzie nie jest wymagane wcześniejsze zgłaszanie zgromadzeń i podawanie planu ich przebiegu. Następnie uczestnicy przemieszczą się do znajdującego się w pobliżu właściwego miejsca akcji."

Oznacza to, że możemy znowu spodziewać się rowerowych ekscesów.
Jest tylko nadzieja, że policja dobrze przygotuje się do tej legalnej akcji.

 


Grupa "Invisible Pedal" to nieformalna grupa walcząca o lepsze warunki dla ruchu rowerowego w Warszawie za pomocą różnych, często radykalnych akcji.

 

Dotychczasowe akcje, to np.:

 

  • malowanie ścieżek rowerowych,
  • ustawienie rowerowej barykady w poprzek ul. Marszałkowskiej (słynne przykuwanie się łańcuchami)
  • rowerowa blokada ratusza.

 

Na swej stronie internetowej organizatorzy piątkowych, rowerowych zamieszań i utrudnień w życiu warszawiaków twierdzą, że:
"Tego dnia miasto uruchamia wypożyczalnie rowerów na Krakowskim Przedmieściu oraz ul. Browarnej, aby ułatwić wszystkim mieszkańcom udział w tej akcji"

 

Jest to typowe dla masiarzy naginanie rzeczywistości do ramy rowerowej.

Otóż, z okazji "Dnia bez samochodu" kierowcy będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, oraz:

Chcemy, aby mieszkańcy przesiadali się także na rowery. Tego dnia będą czynne trzy ich wypożyczalnie – poinformował Paweł Lisicki, zastępca dyrektor Biura Ochrony Środowiska. - Wypożyczalnie będą działać od godz. 8.00 do 18.00 na Krakowskim Przedmieściu (przy pomniku Kopernika i przy kościele św. Anny), a trzecia w parku Kazimierzowskim przy ul. Browarnej. Wystarczy mieć dowód osobisty lub inny dowód tożsamości.

 

I nie ma to nic współnego z planami Niewidzialnych Pedałów, którzy zapewne wprowadzą znowu sporo zamieszania w Śródmieściu Warszawy.

 

 

Źródła:

 

 

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy