Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Trasy rowerowe

2010.05.29 g. 09:33

Oznakuj swój rower

Zbliża się Dzień Dziecka a wraz z nim imprezy plenerowe z wieloma zabawami dla najmłodszych. Na trzech z nich, w niedzielę 30 maja będzie można wygrawerować rowery w ramach akcji „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”.

Stołeczna Estrada jak zwykle nie zapomina o najmłodszych uczestnikach warszawskich imprez i przygotowuje całodniowy festyn „Warszawa Dzieciom”.

 

Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rowerW godzinach 11.00-19.00 na terenie Agrykoli oraz w Łazienkach Królewskich będzie czekać na dzieci i ich rodziców mnóstwo atrakcji przygotowanych przez wiele instytucji.

 

W miasteczku rowerowym, będzie można pod życzliwym okiem policjanta sprawdzić swoją znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego oraz oznakować rower w ramach akcji „Oznakuj swój rower”.

 

Rowerzyści mogą także wybrać się na Kępę Potocką, gdzie od godz. 10.00 w „Telewizyjnym miasteczku n”, w którym obok możliwości obejrzenia różnych filmów, programów telewizji kablowych, wysłuchania koncertów, będzie policyjne stanowisko znakowania rowerów.

 

Natomiast od godz. 12.00 do Powsina zaprasza radio Kolor. Tam także będzie punkt, gdzie policjanci będą grawerować rowery. Warto do Powsina przyjechać także dla wielu przygotowanych specjalnie z tej okazji atrakcji dla całych rodzin. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof K.A.S.A. Kasowski wraz z zespołem.

 

Aby oznakować rower podczas imprez plenerowych wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i rachunek potwierdzający zakup sprzętu.

 

Akcja znakowania rowerów Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower” ruszyła w Warszawie w końcu kwietnia i ma za zadanie ograniczenie ryzyka kradzieży sprzętu. Dzięki unikatowemu oznaczeniu, po odnalezieniu roweru przez policję, będzie można po pierwsze udowodnić, że pochodzi on z kradzieży, a po drugie odnaleźć właściciela. Na co dzień znakować rowery można w komendach dzielnicowych Policji.

 

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy