Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Trasy rowerowe

2013.04.26 g. 23:00

Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu

Stadion Narodowy w Warszawie
28 IV br. odbędzie się Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu. Wszyscy miłośnicy 2. kółek będą mogli wjechać rowerem na płytę Stadionu Narodowego – to pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie!

Dla rowerzystów zaplanowano również przejażdżkę ulicami miasta. Akcję organizuje Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Teraz Rower”.

 

Zdowy Rower - logo

 

Jeśli po zimie nie mieliście jeszcze okazji wypróbować swoich rowerów – nie zwlekajcie!
28 kwietnia nastąpi Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu w Warszawie. Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl zaprasza na Stadion Narodowy o godz. 9.30 – po raz pierwszy rowerzyści będą mieli możliwość wjazdu na płytę stadionu!

 


– Z radością przyłączyliśmy się do inicjatywy, która promuje aktywne spędzanie wolnego czasu oraz popularyzuje jazdę na rowerze, jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu. Chcemy jednocześnie pokazać, że Stadion Narodowy to świetne miejsce dla miłośników dwóch kółek. Aktywne uczestnictwo w takich ciekawych inicjatywach jak Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu idealnie wpisuje się w program „Stadion Narodowy – Nasze Miejsce”. Chcemy bowiem, aby Stadion Narodowy był miejscem, które ma znaczenie, którego niepowtarzalny klimat tworzą przychodzący tu ludzie – mówi Mikołaj Piotrowski, rzecznik prasowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

 

W ramach akcji, która ma na celu promowanie roweru jako ekologicznego środka transportu, zaplanowano wiele atrakcji. Przed wyruszeniem w trasę Straż Miejska przeprowadzi krótki kurs nauki ruchu drogowego, a chwilę przed startem instruktorka fitness poprowadzi pięciominutową rozgrzewkę. Będzie też można zobaczyć na telebimach film i zdjęcia promujące akcję. Dla najmłodszych nie zabraknie kolorowych balonów.  

 

Start ze Stadionu Narodowego nastąpi o godz. 10.00. Mile widziani są wszyscy amatorzy dwóch kółek, bez względu na wiek. Długość trasy (ok. 10 km, 1 godz.) dostosowano zarówno do możliwości dorosłych, jak i małych rowerzystów.

 

Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl, jest jednocześnie inauguracją ogólnopolskiej kampanii społecznej „Teraz Rower”. Główny cel kampanii to przede wszystkim propagowanie rowerowego środka transportu, a także: motywowanie do prowadzenia aktywnego trybu życiu, promowanie turystyki rowerowej oraz zachęcenie do tworzenia nowych inicjatyw rowerowych. 

 

– Rower to nie tylko zdrowy, lecz także ekonomiczny środek transportu, który nie szkodzi środowisku. Wybierając go zamiast samochodu, dbamy o ekologię – mówi Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy-Rower.pl, koordynator ogólnopolskiej akcji społecznej „Teraz Rower”. – Chcemy promować kulturę rowerową, motywując wszystkich do częstszej jazdy na rowerze, a więc poruszania się nim codziennie w drodze na uczelnię, do pracy czy do szkoły – dodaje.

Trasa Rowerowego Rozpoczęcia Sezonu zakończy się na Polu Mokotowskim, gdzie tego samego dnia odbędzie się Dzień Ziemi. Nie zabraknie tam stanowiska, na którym Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl będzie informować o tegorocznej kampanii „Teraz Rower”. Przewidziano też punkt naprawy i przystosowania rowerów, gdzie będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu.

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

 

 • Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik,
 • Ambasada Holandii ,
 • Warszawska Straż Miejska.

 

Partnerami Rowerowego Rozpoczęcia Sezonu i kampanii „Teraz Rower” są:

 

 • Stadion Narodowy w Warszawie,
 • TOPEX,
 • Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie,
 • ITBC Communication,
 • Veturilo,
 • Siskom, 
 • Fundacja Varsaviana,
 • Spec Bike,
 • NextBike.


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy