Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Plan Warszawy

2005.10.11 g. 23:13

Urzędowy Plan Warszawy

Internetowy Plan Warszawy z oficjalnego serwisu internetowego Urzędu m.st. Warszawy

To już drugi Internetowy Plan Warszawy jaki powstał na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy.  Pierwszy powstał jeszcze w serwisie warszawa.um.gov.pl, ale omówiony zostanie w osobnym artykule.

Pod adresem mapa.warszawa.um.gov.pl znajduje się plan, który wymaga zainstalowania na komputerze oprogramowania MapGuide® 6 Viewer TM, co nie każdemu Internaucie może odpowiadać. Na stronie znajdują sie łącza do wersji tego oprogramowania dla różnych przeglądarek internetowych, jak również do wspomnianej wyżej, starszej wersji planu wykonanej w technologii Flash.

Mapa pojawia się w ramce z logiem Autodesk. Po lewej stronie pojawia się menu, w którym można włączyć lub wyłączyć wyświetlanie różnych elementów mapy, takich jak kategorie ulic, budynki, cmentarze, metro i jego stacje, linie tramwajowe, studnie oligoceńskie, stacje benzynowe czy urzędy dzielnic.

Można również wyszukiwać ulice, jednak okienko dialogowe pojawia się w języku angielskim i czasami do wyboru kilka ulic o tej samej nazwie (ulica Siennicka pojawia sie na liście wyboru 9 razy).

W przypadku wolniejszego komputera i konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania może to być dla wielu osób plan miasta nie do przyjęcia.

 


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy