Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Plan Warszawy

2005.10.12 g. 07:10

Pierwszy urzędowy Plan Warszawy

Pierwszy plan miasta wykonany jeszcze na zlecenie Zarządu m.st. Warszawy

Pierwszy oficjalny, czyli urzędowy bo opublikowany jeszcze przez Zarząd m.st. Warszawy, Internetowy Plan m.st. Warszawy przedstawiony był w serwisie warszawskim pod adresem http://warszawa.um.gov.pl/mapa/ . Adres ten dzis jest automatycznie przekierowywany do http://um.warszawa.pl/mapa/.

Plan wykonany w technologii Macromedia Flash a składa sie zasadniczo z trzech części. To mapa centralna, mapka nawigacyjna oraz menu z wyszukiwarką. Znajdziemy tam również legendę symboli użytych na mapie. Wyszukać można w kategoriach: ulice, hotele, teatry, kina, muzea, urzędy oraz Informacja Turystyczna.

Niestety, jeśli chcemy poszukać jakiejś ulicy, a do tego najczęściej używa sie planu miasta, trzeba najpierw wybrać z listy literek rozpoczynających nazwę a później z listy nazw ulic. Plan miasta pokazuje na mapie kwadrat, w którym znajduje sie ulica i trzeba odszukać ją wzrokowo.

Jest to mechanizm podobny do planu działającego w serwisie warszawa.com.pl. Może niezbyt wygodny, ale w ówczesnym okresie rozwoju technologii internetowych (około roku 2000-2001) w miarę użyteczny. Nieporównywalny z planem TwojegoMiasta.pl i szkoda, że uwczesne władze miasta nie podjęły współpracy z warszawską firmą lecz wybrały toruńską.


Dziś ten plan miasta jest już raczej tylko muzealnym zabytkiem.


Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy