Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Zdrowie

2013.08.21 g. 20:02

2 warszawskie szpitale

Modernizacja i zakupy

Dwa warszawskie szpitale - Grochowski i Bielański - mają dla warszawiaków dobre wiadomości.

Dzięki wielomilionowym dotacjom z budżetu m.st. Warszawy pierwszy kontynuuje modernizację obiektu, drugi wzbogacił się o specjalistyczną aparaturę.

 

Szpital Grochowski podpisał umowę na wykonanie modernizacji pawilonu IV, w którym po zakończeniu prac zostaną zlokalizowane: na drugim piętrze Oddział Kardiologii z 23 nowymi łóżkami; na pierwszym piętrze Oddział Chirurgii z 18 nowymi łóżkami. Na obu oddziałach w salach pacjentów przewidziano sanitariaty.

 

Szpital Grochowski w Warszawie. Fot Alina Zienowicz 

 

Szpital Grochowski w Warszawie.
Fot Alina Zienowicz
Wikipedia.

 

Na parterze pawilonu oprócz hollu głównego znajdą się pomieszczenia administracyjne oraz Pracownia Badań Endoskopowych, w piwnicach zlokalizowane będą pomieszczenia techniczne i magazynowe.

 

Umowa podpisana 14 sierpnia 2013 r. przewiduje czas realizacji robót na 10 miesięcy a ich koszt, finansowany z dotacji budżetu m.st. Warszawy, wynosi 6,2 mln zł.

 

"Jest to ciąg dalszy polityki m.st. Warszawy unowocześniania stołecznych placówek ochrony zdrowia prowadzonej o 2007r." – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy – "Przez ostanie lata zmodernizowaliśmy oddziały lub wybudowaliśmy nowe skrzydła w prawie wszystkich stołecznych szpitalach".

 

Od dziś Pracownia Radiologii Zabiegowej na Oddziale Chirurgii Naczyniowej Szpitala Bielańskiego wykonuje już specjalistyczne badania nowym aparatem do angiografii naczyniowej, który został zakupiony  z dotacji miasta.

 

Szpital Bielanski w Warszawie. Fot Hiuppo

 

Szpital Bielanski w Warszawie.
Fot Hiuppo
Wikipedia

 

Urządzenie będzie służyło do pomocy przy zabiegach w chirurgii naczyniowej, zajmującej się patologiami w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych, z wyłączeniem serca.

 

Nowy aparat do angiografii naczyniowej w Pracowni Radiologii Zabiegowej na Oddziale Chirurgii Naczyniowej Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Fot. UM

 

Nowy aparat do angiografii naczyniowej
w Pracowni Radiologii Zabiegowej
na Oddziale Chirurgii Naczyniowej
Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
Fot. UM

 

Zakup aparatu oraz adaptacja pomieszczeń Pracowni Radiologii Zabiegowej zostały sfinansowane z dotacji budżetu m.st. Warszawy w wysokości  3 mln zł.Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy