Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Ludzie/Społeczność

2010.05.20 g. 11:16

Gruzja nad Wisłą, 26-27 maja 2010

26 maja Gruzini obchodzą Święto Niepodległości swego kraju.
Z tej okazji Polska Fundacja Georgiae Faveo zaprasza wszystkich warszawiaków na dwa wieczory poświęcone kulturze tego kraju oraz jego związkom z Polską.

Współorganizatorami tego wydarzenia są Muzeum Powstania Warszawskiego i Klubokawiarnia Grawitacja.

 

 

 • 26 maja
  o godzinie 17:00
  w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie poświęcone historii stosunków polsko-gruzińskich. Głównym punktem spotkania będzie pokaz filmu W rogatywce i tygrysiej skórze w reżyserii Jerzego Lubacha. Dokument ten przedstawia pasjonującą, a zupełnie nieznaną szerszym kręgom historię bohaterskiego udziału oficerów – Gruzinów w szeregach Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie podczas II Wojny Światowej. Projekcja będzie poprzedzona krótkim wstępem historycznym, a po niej odbędzie się dyskusja z udziałem twórców filmu oraz osób blisko związanych z Gruzją.
  Wstęp wolny.
  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenia na adres info@gef.org.pl

 • 27 maja
  od godz. 18:30
  członkowie Fundacji Georgiae Faveo zapraszają do klubokawiarni Grawitacja (ul. Browarna 6), gdzie w ciągu jednego wieczoru będzie można odbyć prawdziwą podróż po współczesnej Gruzji.


  Będzie to zarazem pierwsze z planowanych przez Fundację cyklicznych spotkań z kulturą gruzińską. W programie wieczoru przewidziane są m.in.: krótki kurs języka gruzińskiego z Claroscuro, pokaz gruzińskiej sztuki walki – khridoli, prezentacja poświęcona tradycyjnym toastom gruzińskim, wirtualna wycieczka oraz wspomnienia businesswoman z pobytu w Gruzji degustacja specjałów gruzińskiej kuchni, zabawa z gruzińskim tańcem i śpiewem.


  18:30 – 21:00
  wstęp 25 zł
  – w cenie degustacja gruzińskich przysmaków, lemoniada oraz lampka wina


  po 21:00
  wstęp wolny
  Podczas imprezy będzie odbywała się zbiórka pieniędzy na zakup artykułów codziennego użytku oraz paczek z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka dla uchodźców z Gruzji przebywających w Polsce.

 

Więcej informacji na stronie www.gef.org.pl lub pod numerem telefonu 500 125 807Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2010.05.06 g. 13:10

OTWARTA TWARDA

Poznaj współczesną żydowską Warszawę
Pokazy filmowe, wycieczki, warsztaty, koncerty, wykłady, gra miejska, wystawy, panele dyskusyjne to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się niebawem festiwalu

OTWARTA TWARDA 2010”.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy