Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Administracja

2013.12.24 g. 16:18

List otwarty do Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz–Waltz

W sprawie zaniedbań w Warszawie

W wigilię Federacja Młodych Socjaldemokratów nie świętuje. Wysyła list do Prezydent Warszawy, by w święta nie zapomniała o udrękach jakie czekają w roku wyborczym.

 List otwarty

 

Szanowna Pani Prezydent!

 

W związku ze zbliżającymi się końcem roku oczekujemy od Pani Prezydent podsumowania rządów Platformy Obywatelskiej w m.st. Warszawa oraz przedstawienia spójnego programu i strategii na rok 2014. Naszym zdaniem w roku 2013 (jak i poprzednich!) zaniedbano bardzo wiele kwestii!

 

Z uwagi na świąteczny czas przebaczania, pozwalamy sobie przypomnieć tylko o kilku, najbardziej rażących i najbardziej niewygodnych dla Warszawiaków zaniedbaniach:

 

 1. Centralny odcinek II linii metra
  ma już dwa lata opóźnienia, skutecznie paraliżując miasto oraz powodując kolejne katastrofy budowlane.
  Jednocześnie coraz bardziej widoczny jest brak środków na utrzymanie i kontynuację tej inwestycji, a sam centralny odcinek w przyszłości nie rozwiąże problemów komunikacyjnych miasta. Władze miasta mając na względzie przyspieszenie inwestycji mogły pomyśleć o zastosowaniu partnerstwa publiczno-prywatnego przy dofinansowaniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Innym rozwiązaniem mogła być np. budowa kolejki magnetycznej, która jest szybsza i tańsza od metra (inwestycje w Chinach, Indonezji, Japonii).

 2. Ulice.
  Stolica Polski zajmuje trzecie miejsce w rankingu najbardziej zakorkowanych miast w Europie (raport firmy TomTom). Zdaniem inżynierów problemem jest też brak rozwiniętej sieci publicznych parkingów podziemnych, zła organizacja ruchu, brak planowanych węzłów obwodnicy śródmiejskiej, brak spójności i sieci ścieżek i dróg rowerowych, nieracjonalne remontowanie dwóch równoległych ulic oraz brak zaplanowanych 4 mostów!

 3. Komunikacja miejska.
  Bilety komunikacji miejskiej podrożały dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat, a w tym czasie – za Pani rządów – podjęto próbę ograniczenia kursowania metra oraz likwidacji linii autobusowych, z których władze Warszawy zrezygnowały dopiero po protestach społecznych.

 4. Pogarszający się stan infrastruktury komunalnej.
  W coraz gorszym stanie są Budynki komunalnej, w skutek braku rewitalizacji kamienic zwłaszcza na Pradze Północ i Woli dojść może do katastrofy budowlanej w której ucierpią ludzie.

 

Federacja Młodych Socjaldemokratów uważa, że Stolica i jej mieszkańcy zasługują na rozwiązanie powyższych problemów. Jako przedstawiciele FMS oczekujemy konkretnej odpowiedzi na nasz list.

 

Dla dobra Warszawy jesteśmy skłonni z Panią merytorycznie dyskutować na temat przyszłości i unowocześnienia naszego miasta. Równocześnie chcielibyśmy żeby rok 2014 był bardziej postępowy i nowoczesny dla Warszawy oraz, aby władzom pod Pani kierownictwem udało się uniknąć błędów, których dopuszczały się w ostatnich latach!

 

Z poważaniem,

 

Grzegorz Gruchalski
Przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów

Jakub Zamana
Wiceprzewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów

Magda Zdyra
Przewodnicząca Federacji Młodych Socjaldemokratów WarszawaOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy