Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Administracja

2014.01.24 g. 20:22

WWS donosi do CBA

Zmowa reprywatyzacyjna
W związku z dzisiejszym artykułem Iwony Szpali i Małgorzaty Zubik w „Gazecie Wyborczej” („Gazeta Stołeczna” z 24 stycznia 2014 r., ukazującym kulisy reprywatyzacji w Warszawie, działacze Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej złożyli doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Artykuł wskazuje na możliwość popełnienia przestępstwa przeciwko działalności miasta stołecznego Warszawy, polegającego na uzyskaniu osobistej korzyści majątkowej (przejęciu majątku reprywatyzowanego w drodze tzw. „decyzji zwrotowych”) oraz na działaniu na szkodę osób trzecich (prawowitych beneficjentów reprywatyzacji).

 

Policja współpracuje z CBA

 

Cudowny zbieg okoliczności związanych z wykupieniem roszczenia reprywatyzacyjnego do mokotowskiej kamienicy przez ustępującego z urzędu zastępcę dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami m. st. Warszawy sugeruje zmowę urzędniczą o charakterze przestępczym w najbliższym otoczeniu Prezydenta m. st. Warszawy.

 

CBA aresztuje

 

Niezależnie od wyników działań CBA, Warszawska Wspólnota Samorządowa wzywa Hannę Gronkiewicz Waltz do kontroli i podjęcia działań naprawczych w miejskim Biurze Gospodarki Nieruchomościami, którego działalność od dawna wzbudza wiele kontrowersji w oczach opinii publicznej.

 

Link do inspirującego artykułu

 

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy