Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Śródmieście

2012.07.30 g. 21:23

ArtPark 2012


ArtPark – strefa artystyczna to festiwal będący realizacją mającego już kilkuletnią historię projektu letniej sceny plenerowej Domu Kultury Śródmieście w parku usytuowanym w centrum miasta, w pobliżu placu Trzech Krzyży (Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, scena na tyłach Muzeum Ziemi).


STREFA ARTYSTYCZNA

3–26 SIERPNIA 2012

PARK IM. MARSZAŁKA  EDWARDA RYDZA-ŚMIGŁEGO

WSTĘP WOLNY


ArtPark – strefa artystyczna to festiwal będący realizacją mającego już kilkuletnią historię projektu letniej sceny plenerowej Domu Kultury Śródmieście w parku usytuowanym
w centrum miasta, w pobliżu placu Trzech Krzyży (Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, scena na tyłach Muzeum Ziemi). Dla tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic scena ta stała się ważnym punktem na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy. Art-Park to możliwość spotkania z najlepszymi artystami w urokliwym miejscu z niepowtarzalnym
klimatem, tworzonym przez uczestników tego wydarzenia. Dotychczas odbyło się pięć edycji festiwalu, który corocznie przyciąga rzesze odbiorców.
Fani wydarzeń muzycznych w ArtParkowych propozycjach znajdą koncerty i recitale. Na plenerowej scenie wystawiane będą spektakle oraz widowiska kabaretowe. Wielbiciele
tańca będą mogli bawić się na parkiecie przy muzyce na żywo w każdą niedzielę od godziny 18. Park to także doskonałe miejsce dla prezentacji sztuk plastycznych, pokażemy więc kilka wystaw w plenerze. W niedziele po zmroku odbywać się będą projekcje plenerowego kina letniego (w tym roku kino komiksowe). Niedzielne przedpołudnia rodzice z dziećmi będą mogli spędzać, uczestnicząc w interaktywnych przedstawieniach dla najmłodszych i imprezach im towarzyszących.

 


W tym roku ArtPark zainauguruje (3 sierpnia, godz. 19.00) Teatr Klinka Lalek spektaklem ulicznym „Kilku ekscentryków i Słoooń”. A zakończy 26 sierpnia pokaz filmu „Constantine” w reż. Francisa Lawrence’a. Między 3 a 26 sierpnia Dom Kultury Śródmieście – organizator wydarzenia – zaprasza od poniedziałku do soboty o 19.00 na: koncerty, spektakle lub recitale, w piątki o 18.30 na wernisaże wystaw, w niedziele na Poranki Familijne (11.00), zabawy taneczne (18.00) oraz na kino komiksowe w plenerze o 21.15 (przed każdą projekcją filmu – początek 20.45 – odbędzie się 25-minutowy pokaz filmów krótkometrażowych).


 
3 sierpnia 2012, piątek, 18.30
Mariola Gołda „Geometria kobiecości”, wernisaż wystawy batiku


Mariola Gołda – absolwentka ekonomii (Uczelnia Łazarskiego) oraz studiów podyplomowych w zakresie finansów (SGH) i pedagogiki (UW).
Techniką batiku zajmuje się od 2000 r. Technikę tę poznawała przez prawie 10 lat w pracowni batiku w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie pod okiem Doroty Wielkosielec.
Współpracuje z warszawskimi ośrodkami kultury, gdzie sama prowadzi warsztaty batiku. W 2011 poprowadziła plenerowe zajęcia z batiku dla studentów Kolegium Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Ważniejsze wystawy: Galeria „Zadra”, Warszawa, 2012; Galeria „Kadr”, Warszawa, 2011; Galery Minneapolis, USA, 2011; Galeria D.W.P., Warszawa, 2011; Teatr na Woli „Talenty
Ochoty”, Warszawa, 2009; Sztukarnia, Warszawa, 2009.


• 3 sierpnia 2012, piątek, 19.00
Teatr Klinika Lalek „Kilku ekscentryków i Słoooń”, spektakl uliczny
scen. i reż.: Wiktor Wiktorczyk, scenogr.: Zbigniew Roszkowski,
muz.: Antoni Ziut Gralak i Konrad Rogiński, wyst.: Artur Grochowiecki, Dariusz Lech, Krzysztof Szczepańczyk, Sławoj Jędrzejewski, Tomasz Kanczewski, Marta Karmowska, Jaro Paczkowski, Szymon Rozwadowski, Konrad Till, Joanna Wąż, Małgorzata Przędzak, Antoni Kaluba, muzycy: Antoni Ziut Gralak, Natalia Rogińska, Konrad Rogiński, Wiktor Wiktorczyk

Naturalnej wielkości lala Słonia. Spełnienie marzeń Gordona Craiga o nadmarionecie... Klasyczny manifest witkacowski o przeroście formy nad treścią. Okazuje się jednak, że w kontekście teatru taki przerost formy nad treścią ma często duży sens i dużo treści. Oto Słoooń – wirtuoz gry na trombonie (z ang. trombone znaczy puzon). Oprócz gry na trombonie słoń posiadł inne umiejętności: zna wiele sztuczek cyrkowych, umie tańczyć, umie latać, stać na trąbie.
„Kilku Ekscentryków i Słooon” to zabawna historia fantasy. Jak zwykle doktorzy i naukowcy z Kliniki Lalek odkrywają coś nieprawdopodobnego.
Tym razem w wielkiej skamielinie/głazie/krysztale odkrywają zahibernowanego słooonia. Odbywa się panel naukowy/dyskusyjny, podczas którego wyjaśniają publiczności to niezwykłe/niesamowite zjawisko. Budzą słonia. Okazuje się, że słoń chce kichnąć, ale w przypadku słoni nie jest to takie proste. Koncentracja/przygotowanie słonia do kichnięcia może trwać nawet tydzień. Kichnięcie słonia wiąże się z poważnymi konsekwencjami w przestrzeni wokół i w nas samych... Kichnięcie słonia przynosi bowiem wielkie szczęście. Czy ktoś z nas jest gotów na przyjęcie takiej dawki szczęścia...? Kto z nas udźwignie 7 ton szczęścia...?
W spektaklu oprócz nadmarionety słonia biorą udział różne inne duże machy, lale i rekwizyty.

 

4 sierpnia 2012, sobota, 19.00
„Nasze miasto. Nowe piosenki o Warszawie”, koncert
wyst.: Anna Ścigalska (wokal), Piotr Gogol (wokal), Ryszard Szwec (gitara, kier. muzyczne) i inni

 

10 nowych piosenek o Warszawie napisanych „dzisiaj” plus trzy stare warszawskie standardy. Program adresowany jest do osób w różnym wieku, lubiących melodyjne piosenki z tekstem literackim. Autorzy tekstów, warszawscy poeci Anna Bernat, Wiesława Sujkowska i Leon Sęk postawili sobie za zadanie opowiedzieć w nowy sposób o naszym mieście, jego ulubionych miejscach i nowych klimatach. Piosenki „wpadają w ucho”, są melodyjne i zawierają ciekawe szlagworty, które powinny zostać zapamiętane
i życzliwie przyjęte przez słuchaczy. Muzycznie całość utrzymana jest w klimacie swingującego jazzu, zaaranżowana na klasyczne trio jazzowe: jazzowy akordeon, saksofon i gitarę. Piosenki wykonują: Anna Ścigalska i Piotr Gogol.

 

5 sierpnia 2012, niedziela, 11.00
PORANEK FAMILIJNY
Teatr Malutki „Bajkowy stragan”, spektakl
wyst.: Katarzyna Stanisz, Małgorzata Wolańska, Wojciech Kondzielnik
„Magiczny batik”, warsztaty – prowadzenie Mariola Gołda

„Bajkowy Stragan” to spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Jego akcja rozgrywa się na ryneczku, gdzie dwa stragany kryją w sobie niezwykłe niespodzianki. Sprzedawane tam przedmioty stają się bohaterami przezabawnych opowieści. Ożywione przez sprzedawców – animatorów przeżywają rozmaite przygody. Dużo jest tu śmiechu i wesołej zabawy! Młodzi widzowie zręcznie zostają wprowadzeni w świat niezwykłej wyobraźni i zaskakujących rozwiązań akcji.

 

„Magiczny batik” – na dużym rozpiętym materiale (ok. 2x1,5 m) zostaną wyrysowane woskiem wzory. Zadaniem dzieci będzie
wypełnianie stopniowo tkaniny różnymi kolorami. Efekt końcowy – kolorowe wspólne dzieło – będzie można oglądać do końca
ArtParku.



5 sierpnia 2012, niedziela, 18.00
DO TAŃCA GRA…
„Lech i Leszek” – duet instrumentalno-wokalny, zagrają: Lech Szprot (klarnet, saksofon, keyboard, wokal), Leszek Magnuszewski
(gitara, wokal) – dance, jazz, pop
Do tańca gra... to propozycja dla tych, którzy cenią zabawę przy dobrej muzyce w miłej atmosferze. Oprawę muzyczną spotkań stanowi starannie przygotowany repertuar. Na tę wyjątkową plenerową zabawę taneczną w parku zapraszamy w każdą niedzielę.


5 sierpnia 2012, niedziela, 21.15
KINO KOMIKSOWE
„300”,
reż. Zack Snyder, USA, 2006 (dramat historyczny, 117’)

 

To interpretacja uhonorowanej wieloma nagrodami powieści graficznej „300” autorstwa Franka Millera. Opowiada o jednym z najistotniejszych momentów II wojny perskiej – bitwie pod Termopilami, która rozegrała się w sierpniu 480 r. p.n.e. To właśnie wtedy miał miejsce kluczowy dla Greków zwrot w historii. 300 Spartan pod wodzą króla Leonidasa I stawiło w wąskim przesmyku zacięty opór 100-tysięcznej armii dowodzonej przez perskiego króla Kserksesa. Bohaterska i pełna poświęceń obrona, jakiej podjęła się garstka żołnierzy, dała czas powracającym do stolicy wojskom greckim na ufortyfikowanie się oraz wycofanie floty, która jeszcze tego samego roku we wrześniowej bitwie morskiej pod Salaminą, rozbiła i na dobre wyparła wojska perskie z Attyki. Tym samym, Europa pozostała bezpieczna.

 

6 sierpnia 2012, poniedziałek, 19.00
Teatr Pijana Sypialnia „Osmędeusze”, spektakl wg Mirona Białoszewskiego
reż.: Stanisław Dembski, przygotowanie wokalne: Daniel Zieliński,
wyst.: Katarzyna Lasota, Karolina Lichocińska, Denis Brzeziński, Sławomir Narloch, Sebastian Słomiński

Nie bez przyczyny „Osmędeuszy” nazywa się współczesnymi „Dziadami”. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego.
Miejsce niezwykłe. Spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami niejako wywołują duchy dziwnych postaci z przeszłości. Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera – Sylwestra. Ale uwaga! Mówi się, że w okolicy zjawiła się Katakumbowa, czyli tajemnicza władczyni cmentarza. Sylwester musi mieć się na baczności. W miarę, jak opowieść nabiera tempa, nic nie jest już pewne. Fakty mieszają się z legendami i plotkami. Przedwojenna Warszawa opisana przez Mirona Białoszewskiego w „Osmędeuszach” tańczy i śpiewa. Świat złodziejaszków, handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków jest niezwykle zaskakujący i zabawny.
W jarmarczny klimat warszawskich ulic niezauważalnie wkrada się rutyna dnia codziennego. Co jest niezwykłego w „Osmędeuszach”?
Miłość, nadzieje, marzenia, ale również przemijanie i śmierć. Jest życie.

 


7 sierpnia 2012, wtorek, 19.00
Joanna Trzepiecińska „Żarcik a propos”, recital
wyst.: Joanna Trzepiecińska (wokal), Bogdan Hołownia (fortepian), Robert Kubiszyn (bas), Robert Murakowski (trąbka)


Recital Joanny Trzepiecińskiej promujący nową płytę, z udziałem czołowych instrumentalistów polskiej sceny jazzowej pod kierunkiem Bogdana Hołowni, zachwyci zarówno miłośników teatru, jak i dobrej muzyki. Joanna Trzepiecińska wykona kilkanaście piosenek, głównie z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. W programie recitalu są także piosenki do słów Marii Czubaszek, Jacka Dehnela, Anny Borowej, Bronisława Broka. Płyta „Żarcik a propos” powstała jako studyjny zapis cieszącego się ogromnymzainteresowaniem publiczności recitalu Joanny Trzepiecińskiej, z którym artystka zagościła w dziesiątkach miast w całej Polsce. Nastrój płyty rozpięty jest pomiędzy subtelnym, kabaretowym żartem a poruszającym liryzmem. Sama Joanna Trzepiecińska, z właściwym sobie talentem interpretacji, pokazuje zaś, jak z wdziękiem bawić się dźwiękiem!


8 sierpnia 2012, środa, 19.00
Futuris Paranormalis, koncert jazzowy
wyst.: Maja Węsierska (skrzypce), Mateusz Kwiatkowski (wiolonczela), Paweł Postaremczak (saksofon), Ksawery Wójciński
(kontrabas), Robert Rasz (perkusja)

Futuris Paranormalis powstał w 2009 roku. Zespół występował na festiwalach w Polsce (Synteza Sztuk 2009, 2010, ArtPark 2010), współpracował z holenderskimi grupami teatralnymi (Toneel Groep Maastricht. Het Laagland Theater in Sittard, Inesinez in Tilburg), oraz nagrał muzykę do filmu Tomka Sikory. Na początku roku Futuris odbył trasę koncertową po Niemczech i Holandii. Zespół wykonuje kompozycje Mateusza Kwiatkowskiego – muzykę z pogranicza jazzu, muzyki filmowej, akustycznego dubstep'u
oraz progresywnego eksperymentalnego disco.


9 sierpnia 2012, czwartek, 19.00
Eric Folly, recital
– lambada, muzyka kreolska, covery afrykańskie i brazylijskie
As Belezas do Brasil, brazylijskie taneczne show
prowadzenie: Ed Szynszyl

Eric Folly, wokalista o korzeniach afrykańskich (Capo Verde) wychowany w Paryżu. Muzyk i tancerz, aktor i piekielnie przystojny facet. Na swoim koncie ma udział w wielu dużych produkcjach tanecznych i muzycznych we Francji i w Polsce. Przez wiele lat współpracował z telewizją francuską. Obecnie występuje w serialu „Barwy Szczęścia” oraz nagrywa swój debiutancki album. Jego repertuar podbije serce każdej kobiety. As Belezas do Brasil to międzynarodowa grupa taneczna składająca się z profesjonalnych tancerek z wieloletnim doświadczeniem w szkołach tańca i rewiach tanecznych. Rewię współtworzą między innymi tancerze z Kenii, Angoli i oczywiście z Brazylii, m.in. Miss Egzotica 2010 oraz znany z 6 edycji You Can Dance brazylijski tancerz i choreograf Marcos Lima. Zjawiskowe tancerki w przepięknych kostiumach prosto z brazylijskich atelier tworzą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju spektakularne widowisko.
Dj Ed Szynszyl – popularyzator wielokulturowości w Polsce, kolekcjoner muzyki, prezenter radiowy i animator wydarzeń kulturalnych.
Jego pasją jest muzyka – zarówno ta, którą gra na imprezach, jak i ta, którą tworzy na instrumentach perkusyjnych.

 

10 sierpnia 2012, piątek, 18.30
Natalia Gajewska „Trzy spojrzenia”, wernisaż wystawy fotografii

Natalia Gajewska – urodziła się 23 stycznia 1990 r. w Radomiu. Tam też ukończyła Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta. Obecnie studiuje na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych – specjalizacja arteterapia (dyplom licencjacki z rzeźby). W 2012 r. została współlaureatką I nagrody w konkursie na projekt Medalu Marii Grzegorzewskiej. Od dłuższego czasu zajmuje się fotografią cyfrową i
analogową, organizuje sesje zdjęciowe i reportażowe.

 

10 sierpnia 2012, piątek, 19.00
Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki” Kapela Drewutnia, koncert folkowy
wyst.: Olga Iwanicka (śpiew, reco-reco, triangiel), Anna Różycka (skrzypce, suka biłgorajska, mandolina, mazanki, śpiew), Dariusz Banul (basy sądeckie), Konrad Jarski (akordeon, śpiew), Piotr Michalski (sopiłki, wołynka, gajdica, dżołomiga, fujara, śpiew), Dariusz Mikułowski (bałałajka, śpiew), Mariusz Wołkowicz (gitara, mandola, mandolina, toushpulur, śpiew), Piotr Ziółek (bęben huculski, tamburino, śpiew, prowadzenie zespołu)


Kapela gra utwory inspirowane tradycyjną muzyką Ziem II Rzeczpospolitej, a zwłaszcza muzyką terenów, gdzie stykały się i przenikały różne kultury i tradycje. Stąd w jej repertuarze zarówno utwory łemkowskie, ukraińskie, rusnackie, jak i pieśni z Ziemi Lubelskiej, Śląskiej czy Małopolski... Członków zespołu, pochodzących z różnych krańców Polski, zjednoczyły wspólne fascynacje muzyczne, ale także niepowtarzalny klimat miasta, które stało się stałą siedzibą grupy: Lublina. Ich celem jest przybliżaniewspółczesnemu odbiorcy dawnych pieśni i piosenek ludowych we własnej interpretacji. Starają się wiernie zachować tekst i melodie utworów oraz – stosując dostępne instrumentarium – oddać w pełni ich nastrój. Instrumentarium zespołu tworzą instrumenty tradycyjnie obecne w polskiej muzyce ludowej, jak akordeon, bęben, klarnet, mandola, mandolina, skrzypce, tamburyn, i inne, wykorzystywane w muzyce regionów, z których kultury czerpiemy – ukraińska sopiłka, huculski bęben, rosyjska wołynka czy bałałajki. Specyfiką wykonywanej muzyki jest łączenie tradycyjnego słowiańskiego folkloru z nowymi brzmieniami i własnym opracowaniem, można więc usłyszeć również takie instrumenty, jak irlandzkie whistles, staropolską sukę biłgorajską, południowo-amerykańskie reco-reco czy mongolski toushpulur. Za ich pomocą muzycy starają się oddać całe bogactwo opracowywanych przez siebie utworów.


11 sierpnia 2012, sobota, 19.00
Czeremszyna, koncert folkowy
(inspiracje podlaskie, białoruskie)
wyst.: Barbara Kuzub-Samosiuk (akordeon, śpiew, fujara słowacka), Mirosław Samosiuk (bałałajka basowa, śpiew), Małgorzata Pałubska (skrzypce), Maria Zdrajkowska (śpiew), Joanna Grabowska (śpiew), Magdalena Zinkow-Antoniuk (instrumenty perkusyjne, śpiew), Krzysztof Sawicki (gitara, mandolina, bouzouki), Romuald Rakowski
(zestaw perkusyjny)


Czeremszyna – jeden z ciekawszych zespołów inspirujących się folklorem słowiańskim, głównie podlaskim. Powstał w listopadzie 1993 w Czeremsze, niewielkiej miejscowości na Podlasiu. Na instrumentarium zespołu składają się: akordeon, gitara, mandolina, mandola, skrzypce, bałałajka basowa, sopiłki, fujara słowacka, perkusja, instrumenty perkusyjne.

Podlasie, skąd pochodzi zespół, to specyficzny region, gdzie współżyje wiele kultur (m.in. polska, białoruska, ukraińska), co znajduje odzwierciedlenie w repertuarze kapeli. Od początku istnienia grupy są to przede wszystkim pieśni ludowe w gwarze z Podlasia, ale nie tylko. Płyta „Hulaj póki czas” została wybrana przez internautów folkowymfonogramem roku – Wirtualne Gęśle 2004, a płyta z 2008 roku pt.„Uśmiechnij się” zajęła drugie miejsce w głosowaniu Wirtualne Gęśle 2009 oraz pierwsze miejsce w kategorii najlepsza okładka. Środowisko skupione wokół kapeli od 1996 roku organizuje Festiwal „Z wiejskiego podwórza” (festiwal na wysokim poziomie i o niepowtarzalnym klimacie). W 2004 zespół zrealizował wspólny projekt muzyczny ze znanym muzykiem białoruskim Todarem / Zmicier Wajciuszkiewicz ps. Todar/. Czeremszyna ma na swoim koncie sześć wydawnictw fonograficznych.


12 sierpnia 2012, niedziela, 11.00
PORANEK FAMILIJNY
Teatr Władca Lalek „Słupski Chłopczyk”, spektakl interaktywny
reż.: Urszula Szydlik-Zielonka, muz.: Przemysław Osiński, scen.
scenogr.: Przemysław Laskowski, wyst.: Urszula Szydlik-Zielonka, Przemysław Laskowski

Gry i zabawy z Inca Play

Teatr Władca Lalek serdecznie zaprasza na swój najnowszy spektakl pt: „Słupski Chłopczyk”, który powstał z okazji 10-lecia działalności Teatru. Jest to na wskroś autorskie widowisko, przy tworzeniu którego współpracowali: Urszula Szydlik-Zielonka (aktorka, reżyser oraz producentka spektaklu), Przemysław Osiński (kompozytor) oraz Przemysław Laskowski (aktor a także autor scenografii i scenariusza). Fabułę przedstawienia osnuli wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert, najsłynniejszego produktu ówczesnej mleczarni. Osiągnął tak wysoką popularność, że już w latach XX wieku układano o nim wierszyki, wydawano pocztówki, śpiewano piosenki. Po ponad 60 latach Słupski Chłopczyk ponownie rusza w drogę, tym razem w kolorowym, rozśpiewanym spektaklu, dzięki któremu młodzi i nieco starsi widzowie mogą się przekonać, jak wiele jest prawdy w porzekadle „cudze chwalicie, a swego nie znacie”.

 

12 sierpnia 2012, niedziela, 18.00
DO TAŃCA GRA…

„Alice Band”, zagrają: Alicja Herod (wokal), Piotr Kubacki (instrumenty klawiszowe, wokal) – pop i rock

Do tańca gra... to propozycja dla tych, którzy cenią zabawę przy dobrej muzyce w miłej atmosferze. Oprawę muzyczną spotkań stanowi starannie przygotowany repertuar. Na tę wyjątkową plenerową zabawę taneczną w parku zapraszamy w każdą niedzielę.


12 sierpnia 2012, niedziela, 21.15
KINO KOMIKSOWE
„Sin City”,
reż. Robert Rodriguez, Frank Miller, USA, 2005 (kryminał, 124’)

Ekranizacja serii komiksów Franka Millera „Sin City”. Akcja filmu rozgrywa się w Basin City, zwanym Miastem Grzechu, które jest siedliskiem przestępców i wszelkiego rodzaju szumowin. Wybitna obsada: Mickey Rourke, Benicio Del Toro, Jessica Alba, Bruce Willis, Clive Owen. Wyjątkowa atmosfera stworzona dzięki nietypowym zdjęciom do filmu.

 

13 sierpnia 2012, poniedziałek, 19.00
Kinga Rataj „Tudo isto é fado”, koncert pieśni portugalskich
wyst.: Kinga Rataj (wokal), Marek Bazela (fortepian), Gertruda Szymańska (instrumenty perkusyjne), Paweł Kuźmicz (kontrabas elektroakustyczny), Marcin Hilarowicz (gitary)

Kinga Rataj zadebiutowała na 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, zdobywając Nagrodę Główną oraz Nagrodę Prezesa TVP za najciekawszy debiut. Jest laureatką 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA, a także laureatką II Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód” 2009. Dwukrotna zwyciężczyni legendarnego konkursu w krakowskiej Rotundzie „Śpiewać każdy może” (m.in. w finale całorocznej edycji). Dwukrotnie występowała w ramach „Europejskiego Festiwalu Ballady”: w 2010 roku w koncercie finałowym „Klimaty” obok Anny Marii Jopek i zespołu Mikroklimat, a już rok później z koncertem portugalskich pieśni „Tudo isto é fado”. Także w 2011 roku koncert ten został entuzjastycznie przyjęty podczas Festiwalu „Etniczne Inspiracje” w Warszawie.



14 sierpnia 2012, wtorek, 19.00
Michał Rudaś „The Flavour of India”, koncert muzyki etnicznej
wyst.: Michał Rudaś (wokal), Marcin Świderski (harmonium, flet bansuri, programming), Bart Pałyga (sarangi), Łukasz Chyliński (gitara akustyczna i elektryczna), Sławek Berny (tabla, instrumenty perkusyjne)

Muzycy zabiorą publiczność w niezapomnianą, sentymentalno duchową podróż do samego serca Indii. W programie utwory z autorskiej płyty „Shuruvath”, klasyczna muzyka indyjska (raga), piosenki znane z filmów Bollywood, pakistańskie qawwali oraz kilka utworów z powstającego właśnie nowego albumu Michała Rudasia, utrzymanego w charakterze world music i chillout.

Michał Rudaś jest wyjątkowym na polskiej scenie artystą, który jako pierwszy stworzył projekt muzyczny inspirowany muzyką indyjską. W maju 2009 roku wydał swój pierwszy album „Shuruvath”, którego producentem jest Adam Sztaba. Michał ma na swoim koncie nagrodę Jury Sopot TOP Trendy Festiwal 2009, którą zdobył brawurowym wykonaniem piosenki „Wracaj już” oraz nominacje do Fryderyka i SuperJedynki. Muzyka prezentowana na płycie jest idealnym pomostem między kulturą Wschodu i Zachodu i zawiera w sobie nieprzebraną głębię orientalnych smaków w nowoczesnym brzmieniu. Inspiracją przy powstawaniu płyty była muzyka indyjska, której tajniki artysta zgłębiał podczas
wielu podróży do Indii, gdzie pobierał lekcje śpiewu u mistrza klasycznej ragi indyjskiej oraz profesora muzyki Sanskrit University w Varanasi, Anupa Misry. „Shuruvath” to propozycja zarówno dla fanów melodyjnego popu, klubowego jazzu oraz muzyki etnicznej w nowoczesnym brzmieniu. Płyta ta pobudza do głębokich refleksji i jest źródłem niezapomnianych wrażeń.

 

15 sierpnia 2012, środa, 19.00
Anna Maria Adamiak „Retrokoncert”, koncert standardów musicalowych, utworów z 20-lecia międzywojennego i kompozycji
Andrzeja Zaryckiego
wyst.: Anna Maria Adamiak (śpiew), Krzysztof Jaszczak (piano), Robert Kuśmierski (akordeon), Zbigniew Żak (gitara) prowadzenie: Ryszard Rembiszewski

Anna Maria Adamiak – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (wydz. wokalno-aktorski) oraz Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie (międzywydziałowe studium pieśni, mistrzowskie podyplomowe studia wokalne). Solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Austrii, Norwegii). Laureatka i finalistka konkursów: piosenki, wokalnych i interpretacyjnych (m.in. Międzynarodowego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej, Festiwalu Pieśni (edycja czeska, wyróżnienie specjalne za interpretację), uczestniczka Międzynarodowego Konkursu Operowego im. St. Moniuszki (Teatr Wielki – Opera Narodowa), International Vocal Competition in Zaragozza (Hiszpania), finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Kabaretowej im Jeremiego Przybory. Współpracuje m.in. z: Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Orkiestrą Reprezentacyjną Policji, orkiestrami kameralnymi, impresariatami w kraju i za granicą, z instrumentalistami, zespołami, solistami Opery Narodowej, teatrów, teatrów muzycznych. Nagrywa wokale do muzyki filmowej, pracuje również jako wokalistka sesyjna. Na swoim koncie ma ponad 250 kon



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy