www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-10-15, 09:00
SONAR KOLLEKTIV SPECIAL: Jazzanova, Daniel W. Best, Clara Hill w Jeziorze Łabędzim
Jazzanova (Independent - Polska Kultura Niezależna)
15-go października w klubie Jezioro Łabędzie (ul. Moliera 4/6) usłyszeć będzie można Jazzanovę - house- jazz-detroit-techno-dub-soul-mix. Start 22:00.

Jazzonova to kolektyw berlińskich DJ-ów i producentów (Claas Brieler, Jürgen von Knoblauch, Alex Barck, Stefan Leisering, Axel Reinemer i Roskoe Kretschmann), ale przede wszystkim grupa przyjaciół, których połączyła fascynacja nowoczesną muzyką klubową i jazzem, co zaowocowało stworzeniem nurtu określanego dziś mianem nu jazzu lub fusion.

Jeszcze nim zdobyli sławę w środowisku "nowych brzmień", o ich wersje własnych kompozycji zabiegali choćby United Future Organization, 4 Hero czy Incognito. Ich międzynarodowa reputacja mistrzów tego gatunku skutkuje dziś entuzjastycznymi recenzjami w prasie muzycznej i ciągłymi trasami koncertowymi o światowym zasięgiu.

Jako DJ-e członkowie Jazzanova prezentują w swoich setach mieszankę house'u, jazzu, detroit techno,dubu i soulu. Daje to gwarancję nie tylko dobrej zabawy, ale też - a może przedwe wszystkim - uczty dla wszystkich szukających w muzyce klubowej ambitniejszych brzmień i wyrafinowanych smaczków.

Występ Jazzanovy w klubie Jezioro Łabędzie będzie ich drugim w Polsce. 22 sierpnia 2002 roku zagrali w klubie Piekarnia niezwykle ciepło przyjęty set. Innm nietypowym akcentem występu w Jeziorze będzie udział wokalistki Clary Hill, która podobnie jak Jazzanova wydaje swoje płyty w wytwórni Sonar Kollektiv.

Muzyka:

Od ośmiu lat zadziwiają miłośników inteligentnej tanecznej muzyki na całym świecie. Każdy niemal, zagrany przez któregokolwiek z nich set jest nagrywany ukradkiem do miksera czy końcówki mocy mini disców. Rzecze młodych ludzi z całego świata chciwie chłoną każdy zagrany i wyprodukowany przez nich dźwięk. Słynni jako Didżeje, cieszący się uznaniem jako producenci. Uniwersalność ich brzmienia czyni ich najlepszymi chyba na świecie ambasadorami dobrej zabawy. To Jazzanova jako jedna z pierwszych odkryła na nowo taneczny potencjał tkwiący w jazzie. Berliński kolektyw, który zdążył obrosnąć tłustą legendą, stał się trochę ku własnemu zaskoczeniu, współczesnym klasykiem. Ich płyty, a także wydający pod ich opieką artystów z monachijskiej wytwórni Compost Records i Sonar Kollektiv, są pożądanym materiałem przez muzyków i DJ-ów na całym globie.

Muzyka Jazzanovy to wypadkowa nowego samplowanego jazzu, hip hopu, brasil, latin, soulu i co tam jeszcze przyjdzie ci do głowy. Są wielką przygodą, wyprawą w świat dźwięków nowych i starych, modnych i niemodnych, elektronicznych i całkiem zgrzebnych. Nagrania Jazzanovy mają szansę przetrwać długie lata podobnie jak muzyka Moodymanna, Kruder&Dorfmeister, 4Hero, Carla Craiga i zaledwie kilku innych prawdziwych mistrzów nowego jazzu. Jazzanova posiada rzadki dar remiksowania cudzych nagrań, z której to berliński kolektyw uczynił sztukę. Niektórzy artyści (United Future Organization, 4Hero, Incognito, Koop, Ian Pooley), których Jazzanova podziwia i podaje jako źródło swych inspiracji otwarcie przyznają się do tego, że "uczeń przerósł mistrza". Słuchając powalającej kompilacji "Remixes 1997-2000" faktycznie odnosi się takie wrażenie. Warto wspomnieć, że Jazzanovie na hasło "polski jazz" oczy zaczynają błyszczeć a twarz rozjaśnia się uśmiechem. Są pełni uznania dla twórczości Namysłowskiego i Bernarda Kafki. To właśnie za sprawą niemieckich muzyków zaczęła się światowa moda na polski jazz m.in. dzięki przeglądowego albumu "Go right - a section (Jazz From Poland 1963-75)".
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting