www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-10-10, 09:00
I Królewski Festiwal Potraw Warszawskich 2004 w Parku Praskim
Elektryczne gitary - foto via oficjalna strona zespołu (Internet + własne zaangażowanie)
Elektryczne gitary - foto via oficjalna strona zespołu
Internet + własne zaangażowanie
I Królewski Festiwal Potraw Warszawskich 2004 odbędzie się w Muszli Koncertowej Parku Praskiego. Od godz. 12:00 wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Akademii Wychowania Fizycznego, Ryszard Makowski z zespołem, Staszek Wielanek i Elektryczne Gitary. Odbędą się konkursy dla młodzieży oraz bicie rekordu w ilości ugotowanych flaków. Prowadzenie Maciej Kuroń i Kuba Strzyczkowski.

O Elektrycznych Gitarach za www.elektryczne-gitary.art.pl:
ELEKTRYCZNE GITARY powstały w 1990 roku z inicjatywy gitarzysty Rafała Kwaśniewskiego i basisty-klawiszowca Piotra Łojka, którzy planowali utworzenie nowej grupy rockandrollowej wykonującej przede wszystkim piosenki Kuby Sienkiewicza. Repertuar ten liczył wówczas co najmniej kilkadziesiąt oryginalnych, a nieznanych szerzej utworów. Kuba Sienkiewicz, który przejął obowiązki lidera, wcześniej wykonywał z gitarą piosenki zarówno własne, jak też innych autorów (m. in. Jacka Kleyffa, Karela Kryla, Jana Krzysztofa Kelusa, Stanisława Staszewskiego, Jacka Kaczmarskiego), miał za sobą epizod z reggae`ową formacją Andrzeja Zeńczewskiego - NIEPODLEGŁOŚĆ TRÓJKĄTÓW oraz udział w grupie MIASTO (m. in. z Piotrem Łojkiem i Krzysztofem Bieniem), z której bezpośrednio powstały ELEKTRYCZNE GITARY. Pierwszy koncert nowego kwartetu odbył się 10 maja 1990 w warszawskim klubie Hybrydy. Na perkusji zagrał Marek Kanclerz. Popularność grupy rozpoczęła się jeszcze przed wydaniem płyty: piosenki "Włosy" i "Jestem z miasta" zawładnęły w 1991 roku antenami właśnie powstałych warszawskich rozgłośni radiowych. Wkrótce zespół podpisał kontrakt z młodą wytwórnią "Zic-Zac", staraniem której ukazała się płyta Wielka radość. Album okazał się przebojem 1992 roku. Podczas nagrywania albumu do zespołu dołączył Tomasz Grochowalski (ex-Closterkeller), a wkrótce Marka Kanclerza zastąpił Robert Wrona, perkusista zespołu IMMANUEL. W 1993 powstała kolejna płyta - A ty co (1993) z przebojami "Dzieci", "Wyszków tonie", czy "Nie pij Piotrek". Rok później Kuba Sienkiewicz wydał swoją płytę solową: Od morza do morza (Zic-Zac 1994). W tym czasie na miejsce Roberta Wrony przyszedł perkusista Warszawskiej Opery Kameralnej Jarosław Kopeć. W roku 1995 powstały Huśtawki Elektrycznych Gitar i kolejne poboczne przedsięwzięcie wokalisty, tym razem gościnnie pod szyldem TRAWNIK (album Czarodzieje). W 1996 roku ELEKTRYCZNE GITARY zmieniły wytwórnię, przechodząc do firmy PolyGram Polska (obecnie Universal Music Polska). Pierwszym nowym wydawnictwem był album koncertowy Chałtury (już z Aleksandrem Koreckim na saksofonach i flecie). Obok przebojów autorskich trafiła nań m.in. "Celina" Stanisława Staszewskiego i promujący płytę "O(d)pad atomowy" Mirosława Jędrasa. Z bardzo dobrym przyjęciem spotkały się albumy Na krzywy ryj (1997) i wydana w tym samym roku ścieżka dźwiękowa do filmu Kiler Juliusza Machulskiego. Kontynuacją tej współpracy była płyta Kilerów 2-óch z kompozycjami ilustrującymi drugą część filmu, nagrana z nowym perkusistą, Leonem Paduchem. W 1998 roku Kuba Sienkiewicz wydał kolejną płytę solową, zatytułowaną Źródło, zawierajacą własne wersje piosenek Jacka Kleyffa, a w roku 2000 autorski album Studio Szum.
Jesienią 2000 roku ukazał się podwójny CD ELEKTRYCZNYCH GITAR Słodka maska, składający się z części studyjnej (14 piosenek, w tym dwa nieznane szerzej utwory Kazimierza Grześkowiaka) oraz części koncertowej, nagranej latem 2000 roku. Teledysk do piosenki "Nowa gwiazda" został ocenzurowany (w praktyce nie prezentowany) przez telewizję publiczną, co ujemnie wpłynęło na promocję albumu.
Aleksander Korecki prowadzi także swoją formację Z CAŁYM SZACUNKIEM DZIKA ŚWINIA, a wraz z Piotrem Łojkiem wchodzi w skład zespołu DZIADY ŻOLIBORSKIE.
31.05.2001 ukazała się kolejna płyta solowa Kuby Sienkiewicza "Kup pan cegłę (dla Amnesty)".
W styczniu 2002 została nagrana, a w marcu wydana płyta z piosenkami i muzyką do filmu Jacka Bromskiego "Kariera Nikosia Dyzmy".
9 czerwca 2003 odbyła się premiera nowej solowej płyty Kuby Sienkiewicza "Powrót brata".
źródło: Internet + własne zaangażowanie
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting