www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-10-29, 15:23
Masala Sound System w Punkcie
Masala Party (Independent - Polska Kultura Niezależna)
MASALA SOUNDSYSTEM czyli porozumienie ponad podziałami (i porozumieniami), 29.10.2004 od 21:00 w klubie Punkt, ul. Koszykowa 55. Bilety 10zł.

INFO:

MASALA SOUNDSYSTEM czyli prasłowiańscy mistrzowie bhangry, qawwali, arabskiego disco i azjatyckiego undergroundu. Kolektyw pod wodzą Maxa Cegielskiego i DJ Praczasa, którzy do wspólnego grania w ramach masalowych imprez zapraszają zaprzyjaźnionych DJ' ów i muzyków. MASALA to muzyka łącząca tradycję z nowoczesnością...

"MASALA" to także tytuł autorskiej płyty kolektywu, która miała premierę 21 maja (wydawcą jest wrocławski label "home_appliance/Rockers Publishing" ) więcej

Pomysłodawcą i producentem płyty jest Max Cegielski, dziennikarz ( pisał reportaże m.in. do Dużego Formatu, City Magazine oraz Fluidu. Obecnie na stałe współpracuje z Elle i Metropolem ) prezenter radiowy ( Radio Kolor, Tok FM, Radiostacja oraz Radio Jazz ) i telewizyjny ( Canal +; talk show "Na gape" oraz magazyn "Oko cyklonu" ) autor książek "Apokalipso" oraz "Masala", od której nazwę przyjął kolektyw oraz płyta. Obecnie jest studentem Studium Stosunków Międzykulturowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Współproducentem albumu i autorem większości utworów jest Rafał Kołaciński ( Praczas ) czołowy DJ MASALA SOUND SYSTEM a także mózg projektu Village Kollektiv, elektronicznego oblicza słynnej Kapeli ze Wsi Warszawa, bardziej znanej jako Warsaw Village Band.

Pozostali producenci dźwięków to duet Like Orient Sound System, czyli Smoku (Jarek Smak) słynny dub- master, autor niezliczonych mixów płyt sceny niezależnej, dawniej muzyk kultowej formacji Post Regiment oraz Yama (Jacek Kaczmarek) dziennikarz polskiego radia ( był korespondentem między innymi w Iraku i Afganistanie ), współautor ( wraz z Marcinem Firlejem - TVN ) książki o wojnie w Iraku "Szum skrzydeł Azraela", znany także jako niezależny producent muzyczny, autor składanek "Dub out of Poland".

Wygenerowane w domowych studiach cyfrowe dźwięki nie obroniłyby się jednak gdyby nie nagrane na żywo partie instrumentów. Na płycie grają więc czołowi przedstawiciele polskiej sceny folkowej, m.in muzycy zespołu Yerba Mater (I nagroda w konkursie polskiego radia "Nowa Tradycja"), Kapeli ze Wsi Warszawa (nagroda BBC - newcomer of the year. Wykonują utwór Dezertera "XXI wiek") Na płycie znalazła się także poezja Dżalaludina Rumiego po polsku i persku recytowana przy akompaniamencie gitary Mehdiego Gholamiego. Tylko nieliczne z egzotycznych dźwięków to sample, większość została nagrana na żywo, nawet śpiew gardłowy z Tuvy. Na płycie MASALA dochodzi do fuzji światowego folku z drum’n bassem czy dubem.

Wokale na płycie to z kolei dzieło młodych raperów i wokalistów. Na singlu słychać Diliana Singha, Pendżabczyka mieszkającego w Warszawie, znanego już publiczności Przystanku Woodstock a także wokalistów kultowego Cinq G: Pan Duże Pe ( mistrz polski we freestylu, solowy album "Sinus" wydany przez UMC ) oraz Mista Pita. W nagraniach do pozostałych utworów biorą udział między innymi Gutek (Kaliber 44, Indios Bravos) oraz Frenchman ( Bass Medium Trinity ) i Globus ( Wszystkie Wschody Słońca ). Partie trąbki nagrał Ziut Gralak, muzyk m.in. legendarnego Tie-Breaka i RAP. Koncept album został uzupełniony o nagrania terenowe z Iraku, Afganistanu i Pakistanu, które wykonali Yama i Max Cegielski. Skrecze na album wykonał m.in. Dj Spox.

W ten sposób MASALA staje się porozumieniem ponad granicami, pokoleniami i podziałami, porozumieniem, którego tak bardzo brakuje w czasach między cywilizacyjnego konfliktu.
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting