www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2004-10-31, 21:23
Sukcesy warszawskich policjantów
Dzien: 29.10.2004
Tytul: Zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową prowadzoną przez tego samego człowieka

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KSP po dwóch latach po raz kolejny rozbili prowadzoną przez Krzysztofa G. dziuplę samochodową. Policjanci dowiedzieli się, że na posesji w Wólce Wybranieckiej funkcjonuje dziupla samochodowa, gdzie znajduje się dużo pochodzących z kradzieży części Mercedesów. Funkcjonariusze weszli na posesję i okazało się, że już dwa lata temu zlikwidowali dziuplę prowadzoną przez tego samego człowieka Krzysztofa G. (52 l.). Mężczyzna ten twierdził, że rzeczywiście w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą ma części samochodowe. Zapewniał jednak, że żadna z tych części nie pochodzi z przestępstwa. Policjanci przeszukali dokładnie dom i przybudówki i w dwóch budynkach gospodarczych poza różnego rodzaju częściami i podzespołami znaleźli 10 skrzyń biegów Mercedesa z zatartymi numerami identyfikacyjnymi i 16 silników Mercedesa z całkowicie lub częściowo usuniętymi numerami. Policjantom udało się odczytać numer jednego z silników i okazało się, że pochodzi on z poszukiwanego przez Komendę na Pradze Południe samochodu. Na posesji policjanci zabezpieczyli ponadto trzy auta: BMW, które miało inny numer rejestracyjny, niż podany w dowodzie rejestracyjnym, Nissana Terrano ze zdemontowaną tabliczką z numerem VIN oraz Jeepa Cherokee, który miał na przednich drzwiach zmienioną wklejkę identyfikacyjną. Właściciel posesji nie posiadał faktur ani innych dokumentów świadczących o pochodzeniu zabezpieczonych przedmiotów. Nie potrafił również wyjaśnić, skąd części wzięły się na jego posesji. Krzysztof G. jest sparaliżowany, nie został zatrzymany – odpowie z wolnej stopy. Sprawą zajęła się Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim.

-------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 29.10.2004
Tytul: Policjanci skontrolowali kolejną agencję towarzyską

Policjanci z Sekcji Kryminalnej śródmiejskiej komendy wczoraj wieczorem skontrolowali i zlikwidowali jedną z agencji towarzyskich w Warszawie. W trakcie przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze zatrzymali dwie Ukrainki i dwie Białorusinki. W lokalu były także Polki, które po przesłuchaniu zostały zwolnione. Policjanci przeszukując lokal odnaleźli ulotki reklamowe. Teraz funkcjonariusze ustalają, kto jest właścicielem agencji. Sprawę prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa I.

--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 28.10.2004
Tytul: Samochodowi paserzy zatrzymani w czasie policyjnej akcji

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o paserstwo. Na posesji jednego z nich stał skradziony chwilę wcześniej Fiat Cinquecento, drugi wpadł, bo z daleka obserwował policyjną akcje. Policjanci z KRP Warszawa II dowiedzieli się, że na Mokotowie skradziono Fiata Cinquecento, który ma być doprowadzony do dziupli na posesji w Wołominie. Funkcjonariusze Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Mokotów i policjanci Sekcji Kryminalnej KRP Warszaw II zjawili się na ul. Wołomińskiej w Wołominie, gdzie jak się dowiedzieli, skradziony samochód miał być przygotowywany do demontażu. Rzeczywiście pod ustalonym adresem stał Fiat z wyraźnymi śladami włamania. Posesja i pobliskie zarośla zostały otoczone. Policjanci obserwowali przez okno kobietę, która w pośpiechu chowała jakieś przedmioty. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Przeszukali cała posesję i dom, w którym znaleźli chowane przez kobietę pieczątki oraz zestaw czcionek gumowych do przygotowywania pieczęci, które mogły być wykorzystane do podrabiania dokumentów pojazdów. Jeden z funkcjonariuszy zabezpieczający teren podczas działań zauważył chowającego się na dachu mężczyznę. Okazało się, że to Dominik Cz. (27 l.) członek grupy i bliski kolega Pawła W., zajmującego miejsce Asa w policyjnej talii kart przestępców samochodowych. W czasie czynności funkcjonariuszy w pobliżu posesji zaparkował polonez, a jego kierowca obserwował działania. Kiedy policjanci chcieli go wylegitymować, gwałtownie ruszył w stronę osiedla domów jednorodzinnych. Rozpoczął się pościg i Rafał Cz. został zatrzymany po kilkuset metrach. Z wiedzy posiadanej przez policjantów operacyjnych wynika, że Rafał Cz. (24 l.) jest paserem. Zatrzymani mężczyźni trafili do Komisariatu w Zielonce. Dzisiaj policja wystąpi do sądu z wnioskiem o areszt dla Dominika Cz. i Rafała Cz.

--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 28.10.2004
Tytul: Na giełdzie warzywnej sprzedaje się nielegalne papierosy i spirytus

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie giełdy warzywnej sprzedawali papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze, jak co rano ruszyli patrolować teren. Kiedy weszli na giełdę warzywną w różnych jej częściach zobaczyli dwóch mężczyzn, którzy w pośpiechu chowali coś do toreb. Policjanci rozdzielili się i wylegitymowali podejrzanie zachowujących się. Okazało się, że Józef J. miał przy sobie 139 paczek papierosów i litr spirytusu, a Tadeusz Cz. kilkaset również paczek papierosów pochodzących z przemytu. Postępowanie w obu sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji Warszawa Zachód.




--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 28.10.2004
Tytul: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie jak nowa

29 października 2004 roku o godzinie 14.00 odbędzie się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. W uroczystości poza Kierownictwem Komendy Stołecznej Policji i przedstawicielami garnizonu stołecznego swoją obecność zapowiedzieli Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Dariusz Nagański, Minister MSWiA Ryszard Kalisz, wicewojewoda mazowiecki Adam Mroczkowski, przedstawiciele Sejmu i Senatu RP. W trakcie oddania Komendy do użytku, przekazane zostaną radiowozy ufundowane przez Komendę Główną Policji i samorządy lokalne. Prace remontowe pozwoliły dostosować jednostkę do standardów Unii Europejskiej. Zmieniona siedziba jest nowoczesna i spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa oraz wymagania obiektu użyteczności publicznej przyjaznego dla interesanta i pracowników. Komenda przystosowana jest dla interesantów niepełnosprawnych ruchowo i jest przyjazną, otwartą jednostką – bez krat i zbędnego ogrodzenia. Zamiast dyżurki interesanci będą przyjmowani przez policjantów na recepcji, a oczekiwać będą w poczekalni. Policjanci mają do dyspozycji „niebieski pokój” i pokój okazań. Komenda zaopatrzona jest w nowoczesną sieć informatyczną i telefoniczną oraz nowe zabezpieczenia, system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego, również przeciwpożarowego. Osoby zatrzymane będą przebywały również w pomieszczeniach nowoczesnych i bezpiecznych, zaopatrzonych w pomieszczenia higieniczne. Zainteresowanych dziennikarzy serdecznie zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Wołominie na ulicy Wileńskiej 43a.


--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 28.10.2004
Tytul: Zmuszali do działalności przestępczej

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KSP i KRP Warszawa V w wyniku wspólnie przeprowadzonej realizacji zatrzymali czterech mieszkańców Warszawy, którzy zajmowali się wykorzystywaniem osób do działalności przestępczej, wiązanej z obrotem samochodami. Podstawiona osoba, tzw. „słup” otrzymywał od członków grupy sfałszowane dokumenty dotyczące osiąganych dochodów i zatrudnienia. Bazując na nich miał uzyskać kredyt bankowy i kupić samochód. Następnie na podstawie szkód powstałych w wyniku celowych lub rzekomych kolizji drogowych wyłudzano odszkodowania komunikacyjne, które przekazywane były do banku w celu spłaty kredytu. Działania policjantów doprowadziły do zabezpieczenia dwóch Hond Civic wartości około 120.000 zł. i szeregu dokumentów wykorzystywanych w procederze przestępczym. Osobom („słupom”) wciągniętym w tą działalność, które chciały wycofać się z dalszej współpracy, grożono pobiciem lub pozbawieniem życia. 14 października przestępcy zrealizowali swoje groźby wobec dwóch takich osób i dotkliwie je pobili. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia na gorącym uczynku. Kilka dni później zatrzymali kolejne dwie osoby – sprawców wyłudzeń. Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz Sąd Rejonowy zastosował wobec podejrzanych: Piotra W. (26 l.), Tomasza Ł. (29 l.) – mieszkańców Bielan i Tomasza J. (27 l.) mieszkańca Pragi Północ środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Przedstawiono im zrzuty czynnej napaści, spowodowania uszkodzeń ciała oraz zarzut podżegania i oszustwa kredytowego. Czwartej podejrzanej – Katarzynie S. (30 l.) mieszkance Woli przedstawiono zarzuty oszustwa kredytowego i podrabiania dokumentów. Czynności procesowe w tej sprawie prowadzi Sekcja dw. z Przestępczością Gospodarczą KRP Warszawa V.

--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 28.10.2004
Tytul: Policjanci nie dopuszczą do żadnej kradzieży, nawet złomu

Wczoraj stołeczni policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy próbowali przewieść z terenu firmy i hali produkcyjnej metalowe części do skupu złomu. Prascy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży trzy osoby, które ładowały do Żuka części metalowe przeznaczone na złom przez jedną z praskich firm. Mężczyźni weszli na teren posesji, mimo że w budynku firmy byli już pracownicy. Kiedy w pośpiechu kradli składowany w ogrodzie złom, zauważył ich właściciel firmy i powiadomił policję. Funkcjonariusze byli na miejscu, zanim złodzieje zdążyli załadować do samochodu wszystkie metalowe części. Zatrzymani: Bela P. (20 l.) i bracia Ryszard D. (45 l.) oraz Dawid D. (18 l.) trafili do Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII. Okazało się, że złom, który próbowali ukraść wart był około 700 zł. Mężczyźni odpowiedzą za swój czyn z wolnej stopy. Sprawę prowadzi KRP Warszawa VII. Policjanci z Komisariatu w Józefowie zatrzymali z kolei dwóch sprawców kradzieży metalowych drzwi opuszczonej hali produkcyjnej. Mężczyźni około godziny 15.15 zdemontowali warte około 1000 zł pokaźnych rozmiarów drzwi i wyrwali dwie futryny. Swój łup załadowali na wózek i zaczęli pchać ciężar w stronę punktu skupu złomu. Nie mieli szczęścia na ulicy Nadwiślańskiej, którą jechali pojawili się policjanci patrolujący okolice. Ładunek na wózku zwrócił ich uwagę i postanowili sprawdzić, czy rzeczywiście drzwi i futryny to złom. Kiedy policjanci zorientowali się, że przedmioty te są własnością hali produkcyjnej w Józefowie, nie dopuścili do kradzieży. Obaj mężczyźni Andrzej B. (40 l.) i Jan M. (45 l.) zostali zatrzymani. Za przestępstwo odpowiedzą przed Sądem Grodzkim. Sprawą zajął się Komisariat Policji w Józefowie.

--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 28.10.2004
Tytul: Podjechali Volkwagenem żeby ukraść Fiata

Policjanci Sekcji Kryminalnej KRP Warszawa I w trakcie działań operacyjnych skierowanych przeciwko sprawcom włamań do samochodów i złodziejom pojazdów zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę usiłującego ukraść Fiata Seicento. W biały dzień około godziny 14.00 funkcjonariusze zauważyli na ul. Gęstej dwóch mężczyzn, którzy włamali się do Fiata Seicento i próbowali nim odjechać. Mężczyźni zorientowali się, że są obserwowani przez policjantów i rzucili się do ucieczki. Po chwili jeden z nich był już w rękach funkcjonariuszy. Drugiemu udało się uciec. Zatrzymany 26 letni Marek M., mieszkaniec Warszawy miał przy sobie moduł zapłonowy, który miał posłużyć złodziejom do kradzieży samochodu i rękawiczki. Policjanci zabezpieczyli poza tym Volkswagena Golfa, którym przestępcy przyjechali na ul. Gęstą. Trwają ustalenia, kim jest drugi sprawca usiłowania kradzieży Fiata. Sprawa ma charakter rozwojowy, prowadzi ją Komenda Rejonowa Policji Śródmieście.


--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 27.10.2004
Tytul: Rusza następny punkt konsultacyjny

28 października o godzinie 11.00 na w Miasteczku Studenckim Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbędzie się uroczyste otwarcie punktu konsultacyjnego. Jest to efekt umowy podpisanej między SGGW a Komendą Rejonową Policji na Mokotowie, w sprawie potrzeby utworzenia takiego punktu na terenie kampusu. W inauguracji udział wezmą władze uczelni i przedstawiciele samorządu studenckiego, radni gminy i policjanci KRP na Mokotowie. Gospodarzami będą Rektor SGGW i Komendant Rejonowy Policji. Swoją obecność zapowiedzieli również prezesi różnych spółdzielni mieszkaniowych, którzy zainteresowani są otwarciem podobnych punktów konsultacyjnych na swoich osiedlach. Będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda miejsce spotkań policjantów z interesantami w XXI wieku. Po przecięciu wstęgi zapraszamy na policyjną grochówkę. Przypomnijmy - punkt konsultacyjny „Limba” ma służyć nie tylko studentom, ale i wszystkim mieszkańcom Ursynowa. Do „Limby” będzie mógł przyjść każdy, by zasięgnąć porady, podzielić się spostrzeżeniami, porozmawiać o dotykających społeczność problemach. Odwiedzający będą przyjmowani i obsługiwani przez policjantów z Komisariatu na Ursynowie. Jest to kolejny pomysł na poprawę bezpieczeństwa na terenie kampusu i okolic, a jednocześnie wyjście policjantów naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności. W początkowym okresie czas pracy policjantów w „Limbie” będzie monitorowany, by jak najlepiej dostosować go do potrzeb mieszkańców. Zainteresowanych dziennikarzy serdecznie zapraszamy.


--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 27.10.2004
Tytul: Obrazy znów zawisną na swoich starych miejscach

Po ponad dwóch latach pracy policjantów Wydziału Kryminalnego KSP odzyskano 12 obrazów skradzionych w lipcu 2002 roku z domu na warszawskich Bielanach. Do tej sprawy zatrzymano jeszcze kolejne dwie osoby podejrzewane o paserstwo. Policyjna akcja odbyła się w Łodzi. W tym samym czasie do kilkunastu mieszkań weszli warszawscy i łódzcy funkcjonariusze kryminalni. W jednym z mieszkań odnaleziono skradzione obrazy. Jeden z nich skradziono z Muzeum Sztuki w Łodzi 5 lipca 2001 r., a jedenaście zginęło w czasie napadu rabunkowego z 4 na 5 lipca 2002 r. na warszawskich Bielanach. Napadu rabunkowego w Warszawie dokonało czterech nieznanych sprawców, którzy weszli do domu jednorodzinnego, skrępowali właścicielkę, a następnie splądrowali mieszkanie, kradnąc 80 malowideł, srebra użytkowe i samochód. Policjanci rozpoczęli poszukiwania przestępców. Po półtora roku zatrzymano czterech mężczyzn: Ryszarda B. (61 l.) – zleceniodawcę napadu, Romana S (40 l.) i Grzegorza S. (30 l.) – sprawców napadu i Roberta K. (26 l.), który przechowywał skradzione obrazy. Od tej pory sprawę badano wielotorowo. Z policyjnych ustaleń wynikało, że w napadzie i kradzieży uczestniczyli jeszcze Daniel N. (29 l.) i Tomasz S. (32 l.). Ich nie trzeba było już zatrzymać, ponieważ siedzieli w policyjnym areszcie w związku ze sprawą Paroli. Okazało się też, że część zatrzymanej grupy brała udział w napadzie rabunkowym w Rybniku w 2001 r. Zginęła wtedy kobieta i znikły dzieła sztuki. Sprawa ma charakter rozwojowy. Planowane są dalsze zatrzymania.


--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 26.10.2004
Tytul: Zatrzymani oszuści starszych osób.

Dzisiaj policjanci z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali grupę mężczyzn próbujących oszukać osiemdziesięcioletnią kobietę metodą na tzw. „kuzynkę”. Około godziny 12.30 do dyżurnego SSK przedzwoniła kobieta informując, że około godziny 11.00 do jej matki zadzwoniła podająca się za kuzynkę osoba, która chce pożyczyć od niej 8 tys. złotych. Jednocześnie osoba ta oświadczyła, że nie będzie mogła sama przybyć po pieniądze, gdyż jest w Łodzi, ale na dole pod blokiem będzie czekał jej kolega. Na miejsce natychmiast wysłano dwa radiowozy policyjne. W trakcie, gdy policjanci podjeżdżali pod wskazany adres zauważyli stojącą przed blokiem kobietę, która rozmawiała z mężczyznami siedzącymi w zaparkowanym białym Polonezie z wołomińską rejestracją. Gdy radiowóz podjechał pod budynek Polonez ruszył. Stojąca kobieta poinformowała policyjnych wywiadowców, że tym właśnie samochodem odjechali oszuści próbujący wyłudzić pieniądze od jej matki. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za Polonezem, który zatrzymano na ulicy 1-ego Sierpnia. Robert M. lat 28, Damian Z. lat 25 i Mariusz P. lat 27 znani byli już wcześniej policjantom z tego rodzaju przestępstw. Za oszustwo może im grozić kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu.

--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 26.10.2004
Tytul: Sprzedawał "kradzione" przez internet

Policjanci Sekcji Kryminalnej na Śródmieściu zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli sprzęt komputerowy pochodzący prawdopodobnie z kradzieży. Do śródmiejskich policjantów zgłosił sie mężczyzna, informując, iż na jednej z aukcji internetowych zauważył palmtopa, łudząco przypominajacego taki sam sprzęt, jaki skradziono mu kilka dni wcześniej. Policjanci postanowili przygotować zasadzkę. Na jednej z aukcji nawiązano kontakt z podejrzewaną osobą, ustalając miejsce transakcji. O wyznaczonej porze pojawił sie tam Dariusz Z., mieszkaniec Warszawy. Wpadł prosto w ręce policjantów, którzy odnaleźli przy nim palmtopa skradzionego 20.10.2004 r. z firmy na Śródmieściu. Postanowiono także przeszukać mieszkanie zatrzymanego, czego efektem są zabezpieczone: 4 laptopy, rzutnik, palmtop, aparat cyfrowy, 2 odtwarzacze plików MP-3, iluminator i monitor. Szacunkowa wartość tych rzeczy wynosi około 30.000 zł. Wszystko wskazuje na to, że zostały one wcześniej skradzione. Obecnie policjanci ustalają ich właścicieli. Z ustaleń w serwisie internetowym wynika, że zatrzymany prowadził taką działalność od 2 lat. Sprzęt wystawiał na aukcjach internetowych. W celu utrudnienia swoich danych często zmieniał internetowe konta użytkownika, wpisując fałszywe informacje.Z policyjnych informacji wynika, ze zawarł on co najmniej 200 transakcji.

--------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 26.10.2004
Tytul: Cyfrowi piraci

Wczoraj we wczesnych godzinach rannych policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Policji w Wołominie i Legionowie przy udziale funkcjonariuszy Wydziału dw z PG KSP przeprowadzili akcję przeciwko osobom zajmującym się nielegalnym udostępnianiem programów telewizji cyfrowej. Jest to część ogólnopolskiej akcji wymierzonej przeciwko osobom zajmującym się tego rodzaju procederem. Do policji docierało coraz więcej sygnałów od firm zajmujących się udostępnianiem programów cyfrowych, o tym, że można nielegalnie zakupić urządzenia, umożliwiające odbiór zakodowanych cyfrowych programów. Rozpoczęły się działania operacyjne, które miały doprowadzić do osób handlujących takimi urządzeniami. W Legionowie przy ulicy 1- ego maja policjanci trafili w jednym z mieszkań na dekodery – urządzenia elektroniczne służące do odkodowania programów telewizji cyfrowej. Poza tym znaleźli kilkadziesiąt kart oraz komputery, w tym jeden laptop, kilkadziesiąt sztuk oprogramowania. Część z zabezpieczonych kart przygotowana była do wysłania do konkretnych odbiorców. W mieszkaniu zatrzymano ojca i syna - Ryszarda B. (44 l.) oraz Sebastiana B. (23 l.) Z kolei w jednym z domów w miejscowości Łosie gm. Radzymin policjanci zatrzymali Adama L. lat 23, studenta Wydziału Informatyki jednej z warszawskich uczelni. Mężczyzna podejrzewany jest o udostępnianie na własnej stronie internetowej oprogramowania służącego do odkodowywania programów pochodzących z platformy cyfrowej. Policjanci zabezpieczyli komputery i płyty CD-R z oprogramowaniami umożliwiającymi łamanie kodu telefonii cyfrowej wraz z instrukcją. Twarde dyski z zabezpieczonymi komputerami poddane zostały badaniom w celu uzyskania dalszych materiałów dowodowych w sprawach. Sprawy nadzoruje Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji.

------------------------------------------------------------------------------

Dzien: 26.10.2004
Tytul: Zaczął od kradzieży ławki szkolnej, skończył na włamaniach do samochodów

Policja zwróciła się do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi z wnioskiem o umieszczenie nieletniego mieszkańca Pragi w Zakładzie Poprawczym. 16 latek Norbert P. jest dobrze znany policjantom Referatu ds. Nieletnich i Patologii. Podejrzewany jest o dokonanie 4 włamań do samochodów, z których znikły radioodtwarzacze i koła oraz o kradzież komputera z kawiarenki internetowej. Po raz pierwszy chłopak notowany był w 2000 roku za pobicie i kradzież. Ukradł wtedy szkolna ławkę. Dwa lata później policjanci podejrzewali, że Norbert zdewastował przystanek tramwajowy. Poza tym pił, używał narkotyków i częstował nimi kolegów. Bez skrupułów okradł swoją koleżankę. W drugiej połowie 2003 r. zaczął włamywać się do samochodów. Swój proceder uskuteczniał najczęściej w nocy, wyrywając radioodtwarzacze i kradnąc wszystko, co wpadło mu w ręce – kasety, okulary przeciwsłoneczne, skrobaczki samochodowe. Części włamań dokonywał sam, część z kolegą. Do tej pory policjanci udowodnili mu 23 włamania i 3 kradzieże. Ponadto Norbert podejrzewany jest o kilka włamań do stających w korkach samochodów, z których kradł torebki. W ciągu dwóch miesięcy na Pradze Północ dwa razy włamał się do tego samego pojazdu. Policja złożyła w Sądzie wniosek o umieszczenie nieletniego w Zakładzie Poprawczym. Sprawą zajął się Referat ds. Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

-----------------------------

Dzien: 24.10.2004
Tytul: Wspólna akcja na Wolumenie

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V zatrzymali obywatelkę Armenii, która oferowała do sprzedaży nielegalne płyty CD z utworami muzycznymi.

W czasie zeszłego weekendu funkcjonariusze z Bielan wspólnie z pracownikami Izby Celnej prowadzili cykliczne działania na Wolumenie ukierunkowane na zwalczanie przestępczości intelektualnej.
W trakcie akcji wymierzonej przeciwko handlarzom nielegalnymi płytami, policjanci zatrzymali 1 osobę na gorącym uczynku oraz zabezpieczyli porzucony towar.

Dwudniowe działania pozwoliły funkcjonariuszom zabezpieczyć 310 płyt CD, 600 szt. MP-3, 2.750 płyt CD-R, 600 płyt Pay Station, 336 szt. MPEG-4 oraz 700 płyt DVD. Ponadto policjanci ujawnili 340 paczek papierosów bez znaków towarowych akcyzy.
Łączną wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 827.370 zł.

dodał/a: Michał Pawlik
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting