www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2005-02-15, 09:00
Kulturalna zaprasza na jutrzejsze spotkanie z Krystyną Koftą.
 (Cafe Kulturalna)
za www.kulturalna.pl: "Spotkanie poprowadzi Katarzyna Nazarewicz.

Głównym tematem zbioru esejów znanej pisarki i publicystki jest relacja między kobietą a mężczyzną: odwieczna asymetria tego układu, problemy z porozumieniem, sposoby umacniania istniejącej więzi i grożące jej niebezpieczeństwa.
Czy ciężar podtrzymywania związku musi spoczywać na kobiecie?
Czy źródłem konfliktu mogą być wcześniejsze relacje między matką a synem?
I, co najważniejsze, czy warunki tego damsko-męskiego układu są czymś nienaruszalnym?
Próbując odpowiedzieć na te pytania, autorka korzysta z przykładów z życia, sięga także do wielkich dzieł literatury - Szczęśliwych dni Samuela Becketta, klasycznych prac psychologicznych i filozoficznych oraz do... Biblii, źródła najsilniej kształtujących nas archetypów i wzorców.

Krystyna Kofta - powieściopisarka, autorka sztuk scenicznych i opowiadań. Opublikowała powieść Wizjer (1978), Wióry (1980), Pawilon małych drapieżców (1988), Ciało niczyje (1988), Złodziejka pamięci (1988), Chwała czarownicom (2002) i zbiór opowiadań Człowiek, który nie umarł (1990).
Jest również autorką książek Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę oraz Wychowanie seksualne dla klasy wyższej, średniej i niższej. Wraz z Małgorzatą Domagalik napisała Harpie, piranie, anioły. Współpracuje z miesięcznikiem „Twój Styl”. W 2001 roku ukazała się Krótka historia Iwony Tramp, pierwsza polska powieść internetowa. W 2003 Krystyna Kofta wydała książkę Lewa, wspomnienie prawej. Z dziennika, wyróżnioną podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Na jej podstawie powstał monodram w reżyserii Tomasza Obary, wystawiany przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu."


Cafe Kulturalna
wejście od Teatru Dramatycznego

środa, 16 lutego
start: 18:00

wstęp: wolny
dodał/a: Ewa Doroszczyk
źródło: Cafe Kulturalna
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting