www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2005-03-07, 20:46
Muzeum Powstania Warszawskiego w internecie
Logo Muzeum Powstania (Muzeum Powstania)
Logo Muzeum Powstania
Muzeum Powstania
Nowe logo i coraz bogatszy serwis internetowy ma Muzeum Powstania Warszawskiego. Właśnie powstał Wirtualny Mur Pamięci

- Czas wielkiej budowy mamy za sobą. Przyszła pora, by uporządkować naszą wirtualną rzeczywistość - informuje dyrekcja muzeum na nowej stronie, która ruszyła w sobotę.

Co się zmieniło? Przede wszystkim strona główna. Wreszcie w jednym miejscu zebrane są podstawowe informacje: mapka z dojazdem, numery autobusów i tramwajów oraz godziny otwarcia muzeum. Ale najważniejsze są nowe działy. Dzięki nim serwis stanie się wirtualnym przedłużeniem ekspozycji. Kilka tygodni temu zaczęło działać Mówione Archiwum Powstania - systematycznie powiększana biblioteka wywiadów z powstańcami, a od soboty można oglądać Wirtualny Mur Pamięci - katalog nazwisk wyrytych na prawdziwym murze w muzeum.

- Teraz jeszcze przed wizytą można sprawdzić, czy dana osoba jest na liście i w której części jej szukać - zachęca Jan Ołdakowski, dyrektor placówki.

Niedługo pojawi się Wirtualny Katalog Pamiątek zgromadzonych w trakcie zeszłorocznej zbiórki. Znajdą się w nim przedmioty, dla których zabrakło miejsca na ekspozycji. Będzie też sklepik z książkami, płytami oraz replikami powstańczych kubków i chlebaków. Niestety, nowa strona dostępna jest tylko po polsku - na inne wersje trzeba jeszcze poczekać.

- Liczymy na to, że użytkownicy będą się z nami dzielić pomysłami i razem stworzymy wyjątkowe miejsce w sieci - mówi Marcin Roszkowski, rzecznik muzeum.

Wraz z nową stroną poznaliśmy też nowe logo. Stare przedstawiało powstańczą kotwicę na tle budynku dawnej elektrowni na Przyokopowej. - Zmieniamy je, bo wkraczamy w nowy etap. Na początku mało kto wierzył, że muzeum naprawdę tu powstanie, i logo miało nam pomóc przekonać niedowiarków. A teraz już się zadomowiliśmy, więc nie spełnia swojej funkcji. W nowy etap wkraczamy z nowym znakiem - tłumaczy dyrekcja muzeum.

Adres muzeum: www.1944.pl



źródło: Gazeta
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting