www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2005-05-14, 09:00
Warszawa w czasie szczytu
W poniedziałek , 16 maja, zaczynają się w Warszawie dwudniowe obrady III szczytu Rady Europy.

Będzie to finał polskiego przewodnictwa w Radzie Europy, organizacji zrzeszającej 46 państw europejskich.

Przyjadą m.in. kanclerz Niemiec Gerhard Schröder, premier Hiszpanii José Luis Rodriguez Zapatero czy premier Francji Jean-Pierre Raffarin. Łącznie z głowami państw, politykami i zagranicznymi korespondentami weźmie w nim udział ok. 200 osób. Delegaci będą opracowywać trzy konwencje: o walce z terroryzmem, z praniem brudnych pieniędzy i przemycie ludzi. Będą też dyskutować o roli Rady Europy w XXI wieku i zasadach współpracy pomiędzy instytucjami europejskimi.

Szczyty Rady Europy są zwoływane nieregularnie. Pierwszy odbył się w Wiedniu w 1993 r., drugi - w Strasburgu cztery lata później.

Mieszkańcom Warszawy szczyt skomplikuje życie. Część autobusów pojedzie innymi trasami, niektóre ulice będą pozamykane przez dwa dni, inne na czas przejazdów delegacji. Ale w porównaniu z zeszłorocznym Europejskim Szczytem Gospodarczym tym razem nie będzie tak źle.

Ponad 30 linii autobusowych od niedzieli do wtorku będzie kursować zmienionymi trasami. Można się spodziewać dużego zamieszania, bo nie wiadomo, w których godzinach autobusy będą korzystać z objazdów. Większość ulic ma być zamykanych tylko na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. O wszystkim ma decydować policja.

Główne objazdy autobusów

• W razie zamknięcia Krakowskiego Przedmieścia, pl. Piłsudskiego, Senatorskiej i Wierzbowej większość autobusów będzie omijać Trakt Królewski ul. Świętojerską, Andersa, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi (patrz mapka).

• Jeżeli zostaną zamknięte tylko ul. Senatorska, Wierzbowa i pl. Piłsudskiego, zmienionymi trasami pojadą autobusy: 106, 111, 160, 192, 310 , 403 i E-2. Większość linii zamiast przez pl. Piłsudskiego do Marszałkowskiej dojedzie ul. Królewską.

• Podczas zamknięcia al. Żwirki i Wigury większość linii ma kursować ul. Hynka i al Krakowską.

• Przez trzy dni - od niedzieli do wtorku - nieprzejezdna będzie ul. Nowy Zjazd i zjazd z mostu Śląsko-Dąbrowskiego na Wisłostradę. W tym czasie autobusy linii 118 w kierunku Bródna od Ludnej zamiast Dobrą będą kursować Wisłostradą (z powrotem bez zmian). Zaś linie 128 i 150 - z Dobrej skręcą w Lipową, a stąd Browarną do tymczasowej pętli i Karową wrócą na Dobrą. 506 w kierunku Bródna pojedzie Tamką, mostem Świętokrzyskim, Wybrzeżem Szczecińskim, Wybrzeżem Helskim, Ratuszową, Jagiellońską do Trasy Toruńskiej (z powrotem bez zmian).

Zawieszone przystanki

Przez trzy dni - od niedzieli do wtorku - autobusy nie będą się zatrzymywać na Krakowskim Przedmieściu przy hotelu Bristol i na Królewskiej przy Zachęcie.

W poniedziałek i wtorek autobusy i tramwaje ominą też przystanki na Trasie W-Z przy pl. Zamkowym

Podczas szczytu nieczynne będą:

Zamek Królewski od 14 do 17.05;

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy od 15 do 17.05;

Muzeum Fryderyka Chopina w Zamku Ostrogskich oraz Salonik Chopinów od 16 do 17.05.

Normalnie czynne będą znajdujące się blisko miejsca obrad i hoteli, w których zatrzymają się goście: galeria Zachęta, Muzeum Literatury, kina Cinema 1, Kultura, Rejs
źródło: Gazeta
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting