www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2005-05-15, 09:00
Weź, przestań - czytane w TR
Zapraszamy w poniedziałek, 16 maja, na kolejne spotkanie w cyklu NOWA DRAMATURGIA w Teatrze Rozmaitości.

Jan Klata “Weź, przestań” - opieka reżyserska Jan Klata.

Wstęp wolny.

Dramat rozgrywa się właściwie w jednym miejscu: w sercu „wielkiego” miasta. Ulica albo przejście. Podziemne. Miejsce uświęcone krwią Polaków. Kilka osób gra wiele postaci, które bardzo różnie się prowadzą. Wiele postaci chce jednego: zmienić swe życie i wyprowadzić się gdzie indziej. Jednak nie dają rady. Wszyscy chcą się dobrze bawić. Jak my wszyscy. Weź, przestań zawiera: Życie zewnętrzne i jego wewnętrzne przejawy. Kulisy szalonej miejskiej nocy i tego, co potem. Ale wcześniej: Ripleje emocjonalne!! Lekki nołfiuczer i totalna czkawa!!! Jeszcze kolorowsza forma egzystencji w zglobalizowanym świecie. Jeśli w tym dramacie nie znajdziesz siebie, to znaczy że Cię tu nie ma! - Jan Klata.

Jan Klata - reżyser i dramaturg. Uznany w rok po debiucie za jedną z najoryginalniejszych osobowości w polskim teatrze. Zrealizował trzy przedstawienia, które wywołały spory rezonans. Ich wspólną cechą jest radykalny język teatralny i ostre przesłanie. H wg Szekspira (Gdańsk) był rozliczeniem z pokoleniem „Solidarności”, Lochy Watykanu wg Gide’a (Wrocław) opowiadały o wojnie światopoglądowej z katolicyzmem i nihilizmem, a „........córka Fizdejki” (Wałbrzych) była szyderczym pamfletem na jednoczącą się Europę. Jest autorem sztuki Uśmiech gejfruta (błąd w tytule zamierzony). Weź, przestań ukaże się w „Antologii nowego dramatu polskiego” pod redakcją Małgorzaty Sugiery i Anki Wierzchowskiej zatytułowanej ECHA – REPLIKI - FANTAZMATY. Próba czytana połączona będzie z promocją książki, w której znalazły się m.in. dramaty napisane w ramach Studium Dramatopisarskiego działającego w zeszłym sezonie w TR Warszawa.

źródło: Warszawa Online
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting