Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
Warszawa

2005-10-01, 14:05
SGH ma najlepszą sterniczkę!
W dniach 20-22 września br. w Wilkasach odbyły się akademickie regaty o Mistrzostwo Szkół Wyższych w klasie Omega.
W regatach wzięły udział 42 załogi z 23 uczelni (najwięcej z Warszawy, Śląska i Pomorza).

Rozegrano, niestety, tylko 4 wyścigi (z planowanych osiemnastu) ze wzgędu na bardzo słaby i zmienny wiatr (0-1 B).

Organizatorzy przeprowadzili dodatkową klasyfikację w kategorii najlepszej sterniczki (było ich 8).
Najlepszą okazała sie Agata Racz z SGH Warszawa przed Danielą Stankowiak (PWSZ Leszno) i Agnieszka Konys (Akademia Morska Szczecin).

Pierwsze miejsce w regatach zajęła załoga z Politechniki Poznańskiej ze sternikiem Piotrem Mańczakiem.
Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja SGH Warszawa (www.sgh.azs.waw.pl) - Agata Racz wraz z załogą (Rafałem Jachimiakiem i Kubą Karakulskim),
Trzecie - Politechnika Śląska Gliwice, której przewodził Dominik Niśkiewicz.

W klasyfikacji drużynowej po raz pierwszy zwyciężyła Politechnika Śląska Gliwice, zaś obrońca tytułu - Politechnika Gdańska zajęła drugie miejsce, przed Uniwersytetem Gdańskim.

Regaty upłynęły w sympatycznej atmosferze żeglarsko-akademickiej, którą dało się wyczuć zwłaszcza wieczorami. Duże brawa za sprawne przeprowadzenie zawodów należą się organizatorom.

Serwis sail.pl poinformowała Agata Racz.

dodał/a: Michał Pawlik
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |