www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2005-10-21, 09:00
Weekend w Ośrodku Działań Twórczych
Ośrodek Działań Twórczych, ul. 1 Sierpnia 36 a (Okęcie) zaprasza w najbliższy weekend na następujące wydarzenia:

22 października, godz. 18.00,
-------------------------------------
bilety 15 i 20 zł – w cyklu „Echa Celtyckie” koncert grup: The Irish Connection (gospodarz cyklu) i Stary Olsa (Białoruś) – muzyka średniowiecza i renesansu.

The Irish Connection – zespół od pięciu lat działający w Warszawie. Przechodził przez różne fazy działalności. Grał zarówno standardy pubowe w nietypowych aranżacjach (z hinduskimi bębnami tabla), jak i irlandzką i szkocką muzykę taneczną. Obecnie granej przez zespół muzyce najbliżej do nurtu world music. Bazując na tradycyjnym repertuarze celtyckim zespół przygotowuje własne aranżacje wplatając elementy tradycji innych krajów (Włochy, Bułgaria, Szwecja). Nie zapomina o wspólnych muzycznych korzeniach Europy sięgając po pochodzące z czasów średniowiecza tańce. Orientalnego smaku dodają zespołowi tureckie bębny.

Stary Olsa to zespół grający muzykę z okresu średniowiecza i renesansu. Są to piosenki miejskie i wojenne, muzyka taneczna, pałacowa oraz folkowa. Zespół gra m. in. na takich instrumentach jak: lira korbowa, dudy, gęśle, lutnia, cymbały, bęben arabski, hudok (prototyp skrzypek), wargan i in. Są to autentyczne instrumenty zrobione według starodawnej technologii z tamtych epok.


23 października, godz. 12.00,
--------------------------------------
dzieci wstęp wolny, dorośli 5 zł – w cyklu „Bajkowe niedziele” spektakl pt. „Czarodziejskie krzesiwo” w wykonaniu Centrum Kultury Teatr z Grudziądza. UWAGA! BAJKA DLA DZIECI OD LAT 5!

"Czarodziejskie Krzesiwo" Krystyny Wodnickiej to bajka sceniczna oparta na motywach baśni Jana Chrystiana Andersena. Jej fabuła snuje się wokół trzech kluczowych postaci. Są to Żołnierz - chwat, zła Czarownica i zaklęty Pies, który zjawia się po potarciu krzesiwa niczym Dżinn z lampy Aladyna, gotowy na rozkaz spełnić każde życzenie - dobre lub złe. Grudziądzka interpretacja klasycznej już, choć nieco zapomnianej baśni Andersena przedstawia odwieczną walkę dobra ze złem. Zło to oczywiście Czarownica, dobro uosabia zuch - Żołnierz natomiast Pies to nic innego jak broń, która w zależności od tego w czyim znajduje się ręku, czynić może uczynki szlachetne lub nikczemne…Czytelna i pouczająca dla dzieci treść bajki wzbogacona została melodyjną, zgraną ze sceniczną akcją, wciąż przecież żywą muzyką Mateusza Święcickiego i chwytliwymi piosenkami, które z werwą i urokiem wykonują aktorzy.

23 października, godz. 18.00,
--------------------------------------
wstęp wolny – w cyklu „W gorącym słońcu Iberii” koncert pt. „Gałązka ruty” pieśni sefardyjskie we współczesnych aranżacjach wykona Anna Jagielska z zespołem ANYA. Po koncercie nauka tańców żydowskich i hiszpańskich.

Anna Jagielska, pieśniarka i gitarzystka. Wykonuje muzykę z różnych epok i w wielu stylach, posługując się różnorodnymi technikami wokalnymi. Jej poszukiwania twórcze były do tej pory związane głównie z muzyką dawną (od średniowiecza do baroku) oraz tradycyjną i ludową (zwłaszcza z terenów Hiszpanii). Nie stroni jednak od innych gatunków: pieśni klasycznych czy romantycznych, jak również piosenek z kręgu muzyki rozrywkowej: m.in. brazylijskiej bossanovy a także tzw. poezji śpiewanej i piosenki autorskiej.

Największy wpływ na rozwój jej techniki wokalnej miała praca z wybitną wokalistką Dorotą Wasilewską oraz ze słynną śpiewaczką Jadwigą Dzik. W dziedzinie muzyki dawnej jej mistrzyniami były takie artystki jak: Montserrat Figueras (Hiszpania) oraz Evelyn Tubb i Vivien Ellis (Anglia). Swoje umiejętności w dziedzinie gry na gitarze doskonaliła na międzynarodowych kursach mistrzowskich m.in.: z Davidem Russelem i Roberto Ausselem oraz z Jorge Cardoso i Havierem Hinojosa (Francja). Zajmuje się też tańcem: od tańca dawnego, tańca flamenco i arabskiego do tańców latynoamerykańskich w tym m. in. tanga argentyńskiego.


dodał/a: Piotr Kotkowski
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting