www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-02-04, 09:00
Wernisaż: Adam X - Power To The People
Galeria Kuluary, Centrum Sztuki Studio (PKiN) zaprasza 6 lutego o godz. 19 na wernisaż:

ADAM X
POWER TO THE PEOPLE

Adam-X widzi więcej niż inni ludzie i maluje więcej niż inni malarze. Wystawa POWER TO THE PEOPLE to podróż do świata poszerzonej percepcji i jasnowidzenia dostępnych na co dzień tylko wybrańcom. Zobaczycie promieniowanie telewizora, niewidzialne telepatyczne fluidy, moc telekinezy. Zobaczycie też niszczycielską moc niewidzialnej siły i kruchość świata materialnego.

Pod powierzchnią świata widzialnego funkcjonuje skomplikowany splot niewidzialnych strumieni energii. Tylko niektórzy ludzie posiadają dostęp do tego drugiego wymiaru rzeczywistości. Mówi się wtedy o „widzeniach”, „jasnowidzeniu”, „wizualizacji”. Dlaczego właśnie zmysłowi wzroku przypada rola tworzenia metafor innego świata?

Wizualizowanie świata duchowego ma długą tradycję ikonograficzną. Opiera się ona na najbardziej archetypicznych formach – głównie koncentrycznych kręgach wyrażających zjawisko emanacji mocy, formach wektorowych ukazujących kierunek jej przepływu, czy na doborze kolorów wskazujących na miejsca szczególnie napełnione energią.

Formy te obecne są w ikonografii religijnej wielu kultur od wieków, względnie od niedawna służą do konstruowania wykresów i schematów w podręcznikach fizyki. Nieprawdopodobne bogactwo form wizualizujących moc niosą z sobą komiksy i filmy SF.

Nikt naprawdę nie widzi więcej, jednak niektórzy z tego co widzą potrafią więcej odczytywać. Wizualne metafory wzbogacające świat widzialny o dodatkowy sens są nam niezbędne, gdyż dają nam poczucie zbliżania się do prawdy, podłączenia do boskiej prądnicy. Dają nam moc.

* * *

Adam-X. Urodził się w 1980 roku w Płocku. W 2004 ukończył historię sztuki na UW. W okresie studiów związany z pismem SEKCJA i galerią ZAKRĘT. Obecenie związany z VLEP[V]NET-em z dumą reprezentuje polską scenę street-artową. Maluje, rysuje komiksy, fotografuje, jest niezależnym kuratorem.

www.kuluary.org

dodał/a: Piotr Kotkowski
źródło: Informacje organizatora
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting