www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-02-19, 09:00
Krzysztof Skain May w Galerii Stara Prochoffnia
Galeria Stara Prochoffnia (ul. Jezuicka 4) zaprasza na wystawę KRZYSZTOFF SKAIN MAY - "Nie daj się smutkowi według Baśni Andersena", której wernisaż odbędzie się 20 lutego o godzinie 18.00, a wystawa potrwa do 22 marca 2006.

Krzysztof Skain May

Debiutował w 1975 r. w Warszawie w Starej Prochowni. Niedługo potem odkrył Go kolekcjoner Polskiej Sztuki Ludwig Zimerer i włączył do swojej kolekcji, a po jego śmierci żona Karina kontynuowała kolekcjonowanie. Prace znajdują się też w kolekcji Franco Spinosi w Szwajcarii oraz u A.W.Erdle w Kolonii, u Wandy Gasperowicz w Rzymie. Lata 80-te to rozwój współpracy ze światem muzycznym i muzykami.

W 1979 r. zaczął pisać teksty dla grupy TNT, w 1983 poznał w Galerii Brama kapelę Katarynki XX wieku i Kontrola W. W 1984 White Intelectualiste, w latach 1985 -89 współpracował z Kapelą Kosmetyki Mrs Pinki, Wańka Wstańka and The Ludojades, Balcan Electrique, Zaczarowany Ołówek, w 1992-92 Dzieci w Szoku. Współpraca polegała na budowie scenografii koncertowych, robieniu happeningów malowanych -dartych-palonych w czasie imprez rockowych. W tym samym czasie budował scenografię imprez muzycznych w Warszawie "Jesień Mokotowska", "Poza kontrolą", "Rock Fronty", no i oczywiście "Zadymy". W Jarocinie parokrotnie bywał jako muzyk, malarz, scenograf.

W latach 1987-89 robił scenografię programu muzycznego Telewizji Polskiej NON STOP KOLOR. Projektuje okładki płyt, kaset, plakaty, ilustracje, książki, programy. Ilustrował i redagował graficznie gazety : "Non Stop", "Mój Świat", "Na Przełaj", "Mała Ulicznica", "Mać Pariadka", "Sztandar Młodych", "Przegląd", "Ulica Wszystkich Świętych", "Czarny Krzyż", "A-Tak", "Alter", "Leń", "Rozbrat", "B1", "Alter Ego", przez 10 lat (1993-2002) "Kalendarz Szalonego Małolata".

W 1986 r. zrobił po rz pierwszy plakat teatralny do sztuki "Która Godzina" Zygmunta Wojciechowskiego - Teatr Dramatyczny w Warszawie. Tak rozpoczął współpracę z teatrami realizując ponad 30 spektakli w różnej formie. XX wiek zakończył w spółce Amerykańskiej Kids Play projektując i budując z architektami Centrum Zabaw dla Dzieci w Gdańsku i w Warszawie. Oprócz projektów przestrzeni wykonywał malarstwo ścienne i aranżację wnętrz. XXI wiek rozpoczął aranżacją wnętrz mieszkalnych, sklepów, domów, dyskotek, pubów, pizzerii, przedszkoli itp.

Ponadto jeszcze nie zapomniał jak się maluje obrazy na płótnie i papierze, dość często urządza pokazy wystawowe w galeriach, nie tylko na sprzedaż. Uważa, że każdy malarz budując obrazy powinien pamiętać przede wszystkim o tym, aby w kazym działaniu nie powtarzać tych samych idei, tak samo ponieważ każdy z nas jest inny - czasami trochę śmieszny, romantyczny, szczęśliwy lub tragiczny, więc nigdy taki sam.

Krzysztof Skain May
www.skain.art.pl

dodał/a: Piotr Kotkowski
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting