www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-03-08, 09:00
Lady Pank w Stodole
Centralny Klub Studentów Politechniki warszawskiej STODOŁA zaprasza na kolejną imprezę z cyklu "Co 4-tek muzyka". Tym razem - 9. marca o godz. 20.30 zagra pierwszy raz po półtorarocznej przerwie zespół LADY PANK. Jako support wystąpi finalista Młodych Wilków - LIQUID SANITY.

Twórcy takich przebojów jak "Zawsze Tam Gdzie Ty", "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Marchewkowe pole", "Zostawcie Titanica" i "Stacja Warszawa"(te tytuły można by jeszcze długo, długo wymieniać...) zagrają pierwszy koncert w stolicy po półtorarocznej przerwie. Żaden fan duetu Panasewicz - Borysewicz nie może tej okazji przepuścić.

Przed koncertem Lady Pank publiczność rozgrzewać będzie jeden z finalistów pierwszej edycji przeglądu Młode Wilki - Liquid Sanity.

LADY PANK - o zespole...

W 1983 roku, po wydaniu ich debiutanckiej płyty, zatytułowanej po prostu „Lady Pank” szaleństwo ogarnęło całą Polskę. Nie mogło stać się inaczej, gdyż na krążku tym znalazły się m.in. utwory „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku” i „Wciąż bardziej obcy”. Wiele z nich trafiło na pierwsze miejsca list przebojów, a dzisiaj należą do kanonu polskiej muzyki popularnej. Ich powodzenie sprawiło, że zespół dał w roku 1983 ponad 200 koncertów. Dobry czas dla Lady Pank trwał aż do 1991 roku, kiedy to grupa zawiesiła działalność. Do tego czasu intensywnie koncertowali i wydawali kolejne płyty z hitami, m.in. piosenkami „Tacy sami”, „Zostawcie Titanica” i „Marchewkowe pole”. Zespół ma również na swoim koncie płytę wydaną na Zachodzie. W 1985 roku ukazał się anglojęzyczny album Lady Pank zatytułowany „Drop everything”. Po jego wydaniu grali koncerty m.in. w Wielkiej Brytanii, ZSRR, Finlandii i USA. Piosenki Lady Pank trafiły nawet na szczyty przebojów w Brazylii i Argentynie.

Wspomniana wcześniej przerwa w działalności grupy trwała 3 lata, czyli do 1994 roku. Wydana wtedy została płyta „Nana”. Ona i kolejny album zespołu, „Międzyzdroje”, przyciągnęły na koncerty tysiące fanów. Lady Pank znowu było w świetnej formie. W 1997 roku ukazała się płyta "Lady Pank w transie" będąca próbą przetworzenia na język muzyki techno największych przebojów grupy”. Był to jednak krótkotrwały romans z elektroniką – kolejna płyta „Łowcy głów” to powrót do najlepszych tradycji Lady Pank. W 2000 roku grupa hucznie świętuje swoje 18. urodziny. Z tej okazji światło dzienne ujrzał krążek „Nasza reputacja”, a także odbyła się duża trasa koncertowa. Z kolei dwa lata później, na 20-lecie istnienia kapeli, ukazała się płyta „Besta Besta” z największymi przebojami i dwoma nowymi utworami, m.in. „Siódme niebo nienawiści”. W wakacje 2004 roku ukazał się ostatni studyjny album Lady Pank – „Teraz”.


LIQUID SANITY

Liquid Sanity to mieszanka szeptu i wrzasku utrzymana w konwencji nu metal. W obecnym składzie grają od dwóch lat. Zespół powstał w 2003 roku w małej wiosce Gąsawy Niwy. Wtedy Kamil i dwóch Krzyśków postanowiło założyć kapelę. Do szczęścia brakowało im jedynie wokalisty. Na Kubę trafili podczas imprezy na dziedzińcu zamku w Szydłowcu. Ten zgodził się śpiewać z chłopakami, ale nie przykładał się zbytnio wspólnych prób. Dość szybko zespół się rozpadł, ale już po niespełna roku zatęskniło się im do wspólnego grania. Początkowo działali pod szyldem CHUPACABRA, ale ze względu na 10 innych kapel o tej samej nazwie w kraju i jakieś 1000 na świecie, szybko przechrzcili się na LIQUID SANITY.. Grając swoje kilka kawałków, zaczęli koncertować. I to nie za darmo! Za niektóre występy musieli płacić, np. za ten po którym zwinęli im kolumny z szydłowieckiego zamku. Zespół na szczęście nie załamał się, lecz grał dalej. Tym sposobem ma już na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów m.in. z T.Love, Pidżamą Porno, Farben Lehre, KAT, Oddziałem Zamkniętym, Comą i Happysad.


dodał/a: Piotr Kotkowski
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting