www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-03-15, 09:00
Festiwal Frankofonii 2006 - przegląd filmów
Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Warszawie, Gutek Film i Kino Muranów zapraszają na przegląd filmów z krajów francuskojęzycznych, odbywający się w Warszawie w ramach Festiwalu Frankofonii 2006. Co roku frankofoni i frankofile na pięciu kontynentach obchodzą Międzynarodowy Dzień Frankofonii, który w tym roku przypada 20 marca 2006.

Oprócz koncertów, spotkań i debat odbędą się również projekcje filmów francuskich, kanadyjskich, belgijskich, marokańskich i szwajcarskich zrealizowanych w języku francuskim, na które zapraszamy do kina Muranów w dniach 16 - 22 marca. W programie przeglądu znajda się m.in. pokazywane i nagradzane na festiwalach "Wielka podróż", "Czekając na szczęście", czy "C.R.A.Z.Y." oraz spotkania z twórcami prezentowanych filmów.

Program przeglądu:

16 marca, godz. 20:00
"Ze film"
"Kubrick", jak przezwali go koledzy, zawsze chciał nakręcić film. Marzył, że przejdzie po czerwonym dywanie na festiwalu w Cannes i dostanie Złotą Palmę. Niestety, jego codziennością są szare przedmieścia. Pewnego dnia przypadek sprawia, że staje przed szansą nakręcenia swojego pierwszego filmu... Po seansie w spotkaniu z publicznością weźmie udział reżyser filmu oraz aktor występujący w filmie Adel Bencherif.

17 marca, godz. 18:00
"Prywatne szaleństwo"
Pascale rozstaje się z Janem, by rozpocząć nowe życie u boku Didier. Jan niechętnie zgadza się na oddanie ich siedmioletniego syna Thomasa pod opiekę matce, która wraz z Didier ma mieszkać w ich dotychczasowym domu. Ostatecznie, wbrew swej wcześniejszej obietnicy, Jan nie chce się wyprowadzić, ani tym bardziej oddać syna pod opiekę Pascale. Po wprowadzeniu się Didier, konflikt narasta, a w życiu wszystkich bohaterów w ciągu jednej doby nastąpi całkowity przewrót...

19 marca, godz. 18:00
"Czekając na szczęście"
Siedemnastoletni Malijczyk Abdallah przyjeżdza do swojej matki do Nouadhibou, małego, rybackiego miasteczka położonego na wybrzeżu Mauretanii. Chłopak, zanim wyjedzie do Europy, próbuje odnaleźć się w kraju wygnania i kruchych nadziei, nie znając nawet miejscowego języka. Poznaje Nane, która chce go uwieść, Makana, ktory podobnie jak on marzy o Europie, Maate, byłego rybaka, który został elektrykiem oraz Kahtrę, jego czeladnika. Kathra uczy Abdallaha miejscowego języka, by ten mógł wreszcie przełamać ciszę na którą jest skazany.

godz. 20:00
"Wielka podróż"
Na kilka tygodni przed maturą, dwudziestoletni Reda musi zawieźć swego ojca do Mekki. Podróż nie będzie łatwa, gdyż stosunki miedzy nimi są bardzo napięte. Czy 5000 kilometrów przebytych razem poprawi ich relacje?

20 marca, godz. 19:00
"Raď"
Szare, betonowe blokowisko, zdominowane przez kulturę rap i raď. Wśród smutnej codzienności tylko nieliczni ośmielają się mieć marzenia. Wśród nich jest Djamel, który za wszelką cenę chce się stamtąd wyrwać. Pracuje i stara się unikać kłopotów, lecz jego brat narkoman nie ułatwia mu zadania. Djamel jest zakochany z wzajemnością w Sahilli, zbuntowanej przeciwko swojemu autorytarnemu bratu, która także marzy o spokojnym życiu. Opowieść o nadziejach i marzeniach z muzyką raď w tle.

Po filmie odbędzie się spotkanie z Jean–Pierre Goudailler – językoznawcą i profesorem lingwistyki z Sorbony, który pracował przy dialogach filmu. Zapraszamy, zwłaszcza osoby zainteresowane francuskim żargonem.

21 marca, godz. 20:30
"C.R.A.Z.Y."
Niezwykłe losy zwykłych ludzi poszukujących szczęścia i miłości "C.R.A.Z.Y." to opowieść o dwóch typach miłości; ojca do swoich pięciu synów oraz syna do ojca, miłości tak silnej, że każe chłopcu żyć w kłamstwie. Chłopcem tym jest Zac Beaulieu, urodzony 25 grudnia 1960 roku, różniący się od pozostałych braci, lecz desperacko próbujący się do nich upodobnić.

22 marca, godz. 20:00
"White Terror"
Szokujący obraz środowisk neonazistowskich, a także dogłębne studium ideologii „white power”. Daniel Schweizer uwrażliwia na wszelkie przejawy rasizmu i fanatyzmu religijnego, które zagrażają współczesnym demokracjom.

Bilety na seanse 15 zł. Karnet na wszystkie pokazy 65 zł.

dodał/a: Piotr Kotkowski
źródło: Filmweb.pl
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting