www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2003-10-17, 21:52
Warszawa/Pisarzy/003/
W ramach festiwalu literackiego "Warszawa/Pisarzy/003/", w piątek, 24 października odbędzie się (oczywiście w Pałacu Ujazdowskim):

STAN KRYTYCZNY: "BUNTOWNIK POSZUKIWANY OD ZARAZ"
Ryszard Andrzejewski Peja, Maciej Maleńczuk, Tomasz Piątek, Kuba Wandachowicz, Bartek Chaciński, Sławomir Sierakowski, prezentacja fotografii Przemysława Pokryckiego

Peja to jeden z twórców zespołu Slums Attack.
Grupa powstała w 1993 roku i należy do pierwszego nurtu polskiego hip-hopu w Polsce. Między 93`a 94 rokiem powstały demówki nagrywane domowym sposobem, bez użycia komputera i wielośladu. W lipcu 95` na festiwalu Marlboro Rock In w Sopocie Peja rapuje u boku Ice T. Peja, doświadczony i bardzo świadomy swojej roli na scenie muzycznej raper, w swoich tekstach w bardzo dosadny sposób uświadamia ważne problemy związane z systemie społecznym. Slums Attack, czyli Peja, Wiśniowy i Dj Decks to w tej chwili jedna z najlepszych formacji hip-hopowych w Polsce. Pracowali na to wiele lat, nagrywając sporo nielegalnych albumów i występując na dziesiątkach składanek. Ostatnio wydane płyty na zbiór "Uliczne historie" z lat 1996-2000 oraz "Na legalu?"

Kuba "qbx" Wandachowicz
basista zespołu Cool Kids of Death, który powstał w Łodzi na początku 2001r, a nazwę zapożyczył od jednej z piosenek Saint Etienne. Teksty C.K.O.D. piszą Ostrowski i Wandachowicz. Ten ostatni jest również (wraz Cinassem ) odpowiedzialny za muzykę zespołu, uznawanego za radykalny głos młodego pokolenia. Wcześniej występował w zespołach Borderland i Protoplazma. Obecnie gra również w zespole NOT (projekt Roberta Tuty z Agressivy 69). Magisterium z filozofii na Uniwersytecie Łódzkim. Autor tekstu Generacja nic (Gazeta Wyborcza", 5 września 2002), który wywołał dyskusję o pokoleniu 20-latków.

Tomasz Piątek (ur. 1974)
ukończył lingwistyka w Universita' degli Studi di Milano. W latach 1995-1999 pracował jako dziennikarz ("Polityka", "Gazeta Wyborcza", "La Stampa", RMF, Inforadio, Radiostacja) oraz ekspert-psycholingwista analizujący ludzką osobowość na podstawie sposobu wymawiania głosek (Canal Plus). Pisuje regularnie co miesiąc felietony o najgorszych filmach, zamieszczane na ostatniej stronie miesięcznika "Film". Debiutował powieścią Heroina, ukazała się też jego powieść sensacyjna Kilka nocy poza domem. Nominowany do Paszportów Polityki za 2002 rok. Mieszka w Warszawie, pracuje w agencji reklamowej.

Bartek Chaciński
znawca pop kultury, redaktor "Przekroju"

Sławomir Sierakowski
redaktor naczelny kwartalnika :Krytyka Polityczna"

oraz:

PAN MALEŃCZUK "CHAMSTWO W PAŃSTWIE. POEMAT"- Dziedziniec Zamku Ujazdowskiego

Maciej Maleńczuk
urodził się na początku lat sześćdziesiątych w Wojcieszowie kolo Zlotoryi (woj. dolnośląskie), jednak niemal cale życie związany z Krakowem. Na ulicy grał siedem lat do 1990 roku, kilka lat wcześniej w 1986 roku dołączył do grupy Püdelsi.. Po kilku latach Maleńczuk założył własny zespól Homo Twist. Nagrali trzy albumy. W 1995 również Püdelsi wznowili działalność i do dnia wydali razem z Maleńczukiem trzy płyty. W 1998 wydal album "Pan Malenczuk" z piosenkami z ulicy. Nie licząc autorskich kaset to jego pierwsza solowa płyta. W roku 2000 rozwiązał Homo Twist, a w 2001 opuścił zespól Püdelsi. W roku 2002 ukazała się koncertowa płyta Homo Twist "Live After Death", będąca zapisem pożegnalnej trasy koncertowej oraz nowy solowy album "Ande La More". W 2003 Püdelsi wydają "Wolność Słowa". Album zyskuje status złotej płyty. Maleńczuk zapowiada reaktywację Homo Twist i wydaje poemat "Chamstwo w państwie".

a także:

"SŁOWA" - Dziedziniec Zamku Ujazdowskiego
dodał/a: Michał Pawlik
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting