www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-04-18, 09:00
AFRYKAMERY - pokaz filmów studenckich z Afryki
Jadłodajnia Filozoficzna (ul. Dobra 33) zaprasza 20. kwietnia o godz. 18:30 na:

Pokaz filmów studenckich z Afryki w ramach AfryKamery (w tym filmy Black Sushi, Pod Tęczą, Triomfeer i Stof)

Filmy zostały stworzone przez studentów z The South African School of Film, Television and the Dramatic Arts oraz z The South African School of Motion Picture Medium and Live Performance (AFDA).

AFDA posiada już bardzo dobrą renomę na świecie jako jedna z najlepszych szkół filmowych. Podczas 5 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Szkolnych w Urugwaju w 2004 r. AFDA została wyróżniona za wysoką jakość i wagę kwestii społecznych poruszanych w filmach. Garth Holmes, dyrektor szkoły, tak ją opisuje: „AFDA skupia się na wykorzystywaniu kulturowej różnorodności wyjątkowo podzielonego i wyalienowanego społeczeństwa w celu tworzenia nowej kulturowej tożsamości i przedstawienia głosu współczesnego pokolenia RPA.”

Prezentowane będą m.in. następujące filmy:

Triomfeer (reżyseria: J.H. Beetge)
Film w trzech językach: afrikaans, xhosa i angielski. Przedstawia problem rozliczania się z haniebną przeszłością z okresu apartheidu. Syn dowiaduje się o przeszłości swojego ojca, który prawdopodobnie działał w policji represjonującej ludność afrykańską. Film porusza kwestie różnic pokoleniowych, wybaczenia, problemu zagrabienia ziemi. Triomfeer było wielokrotnie nagradzane, m.in. nagroda za najlepszy scenariusz na piątym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Szkolnych w Urugwaju 17-21 listopada 2004, nagroda za najlepszy film studencki podczas Festiwalu Filmowego Apollo w 2002r, nagroda za najlepszy film na konkursie w Dubaju w 2002r. – Ibdaa Media Awards.

Pod tęczą (reżyseria: Dean Blumberg)
Film w dwóch językach: zulu i angielski. Film pokazuje rekonstrukcję prawdziwych wydarzeń z ulic Johannesburga uchwyconych przez zwykłe kamery uliczne. Zdobywca głównej nagrody w World Short Film Festival 2003 w Londynie. Jurorzy uzasadniali nagrodę: “Za brutalną uczciwość filmu i stylizowaną pracę kamery, które dodaje, a nie odejmuje intensywności i realności tego dzieła.” Krótki film obsypano również licznymi nagrodami m.in. na festiwalach w Meksyku, Toronto oraz w USA

Czarne sushi (reżyseria: Dean Blumberg)
Film w trzech językach: angielski, zulu, japoński. Kolejny krótki film najbardziej obiecującego południowoafrykańskiego reżysera. Magia japońskiej sztuki kulinarnej i metodyczna precyzja głównego kucharza w restauracji sushi wywołują fascynację młodego czarnego człowieka, który właśnie wyszedł z więzienia. Ale dla czarnego Południowoafrykańczyka wkroczenie w świat japońskiej kultury okazuje się dużo trudniejsze niż się spodziewał. Od zmywacza do ucznia kucharza młody człowiek powoli zdobywa zaufanie i uznanie swego mistrza i wymagających klientów. Nagrody m.in. na Apollo Film Festival oraz na Manchester International Short Film Festival.

Elegia popiołu (reżyseria: Norman Maake)
Krótki film symboliczny, przedstawiający ulotność życia.

Stof (reżyseria: Roos Koos)
Film w języku afrikaans. Porusza trudne kwestie: problem homoseksualizmu i relacji pomiędzy synem a ojcem, eutanazji, zwątpienia w Boga. Jest również przedstawieniem symbolicznej podróży w celu uzyskania odkupienia swoich win. Film został wyreżyserowany i wyprodukowany przez studentów czwartego roku AFDA, zdobyło nagrodę za najlepszy film w Dubaju, IBDAA Media Film Festival


A od godz. 21:00 - Sunny Fiesta Dj’s

legendarny duet producentów i muzyków współpracujący z wielkimi osobowościami undergroundowej sceny artystycznej ( m.in. z dj’kami Sacrebleu! , L. Da Vocal) , oraz specjalistami od wizualnej oprawy występów scenicznych (LOFT SPACE). Projekt początkowo nastawiony na pracę w studiu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom publiczności i organizuje live show dbając o przejrzystość formy i szczegóły, co idzie w parze z kontrolowanym szaleństwem muzycznego przekazu i visual art. Muzyka Sunny Fiesta dj’s oscyluje wokoło acid jazzu, post rocka i nowej elektroniki.

W Warszawie wystąpią w składzie Mariusz Czelny aka Sam Marian – klawisze i komputery, Paweł Berkowski aka Pablo Neruda 2 – wokal, bas, perkusja; Piotr Marcinkowski - gitara, efekty ; Valdi Cieszyński – sax ; LOFT SPACE – visual.

dodał/a: Piotr Kotkowski
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting