www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-06-09, 12:57
Stowarzyszenia Monitoringu Władzy Samorządowej w Warszawie „Przejrzystość i Samorządność”
Ruszyła strona internetowa, powstałego 22 maja, Stowarzyszenia Monitoringu Władzy Samorządowej w Warszawie „Przejrzystość i Samorządność”. Stowarzyszenie skupiające młodych warszawiaków stawia sobie za cel informowanie o skutkach decyzji podejmowanych przez samorządowców i realizacji wyborczych obietnic.

Strona internetowa Stowarzyszenia jest dostępna pod adresami www.pis.info.pl, www.samorzad.info.pl oraz www.komisarz.waw.pl. Członkowie stowarzyszenia będą umieszczać na niej raporty i informacje na temat działań władz stolicy. Obecnie przygotowują raporty o dostępie do publicznych informacji i na temat budżetu miasta.

Na prezentowanej stronie w najbliższym czasie opublikują odpowiedzi, na apel, który wystosowali do przedstawicieli partii politycznych oraz już zgłoszonych kandydatów na prezydenta miasta. Wzywali w nim partie do jak najszybszego ogłoszenia kandydatów na prezydenta Warszawy, opublikowania programów wyborczych, oraz odniesienia się do proponowanych przez nich postulatów zwiększenia jawności władzy samorządowej (w szczególności udostępniania protokołów z obrad, wprowadzenia elektronicznego imiennego systemu głosowania w radzie miasta).

Na stronie będą również publikować sprawozdania radnych ze swojej działalności w czasie kadencji. Na ich stronie będzie można również przeczytać komentarze niezależnych ekspertów (politologów, prawników i ekonomistów) do ogłoszonych programów wyborczych.

Już teraz na stronie prezentują licznik uświadamiający ile czasu Warszawa rządzona jest przez komisarza narzuconego przez władze centralne.

Stowarzyszenie Przejrzystość i Samorządność wzoruje się na zagranicznych, głównie amerykańskich, organizacjach tego typu. Od lat monitorują one działalność polityków, dzięki czemu zwiększają wiedzę mieszkańców na temat działalności ich przedstawicieli. A presja społeczna, którą wytwarzają jest dodatkową motywacją dla polityków do działania na rzecz dobra publicznego.


dodał/a: Piotr Kotkowski
źródło: Informacje organizatora
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting