www.warszawa.plLogin | Usenet | Klub | Linki
Tematy: AdministracjaHistoriaLudzieSpołecznośćGeografiaArchitekturaRozrywkaRozwójPrzyrodaTurystykaGastronomiaMediaEdukacjaKomunikacjaBezpieczeństwoSportUsługiKulturaProblemyPraca
Extra: MapaPanorama ▪ Wydawnictwa ▪ UE ▪ Galeria
reklama
Warszawa
 
2006-09-08, 14:15
Kino Most, ludowa psychodelia na Herbatniku
Sobota, 9 września, godz. 20, barka Herbatnikna Pochylni Warszawskiej Stoczni Rzecznej w Porcie Czerniakowskim (vis a vis Torwaru)

Z okazji 1 urodzin Łodzi Stwora na Herbatniku koncert Stałego Fragmentu Gry i prezentacja reportażu "PROSTA HISTORIA NARODZIN STWORY, ALBO DZIENNIK POKŁADOWY MARZENIA".

Brawurowe połączenie jazzu, trash i country, na starej barce Herbatnik, zilustrowane przygodami zmechanizowanego pasterza krów, wyświetlanymi na spadochronie, to kolejny koncert organizowany przez Fundacje Ja Wisła w ramach cyklu: Światła Portu Czerniakowskiego. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Bura Teatru i Muzyki miasta st. Warszawy.

Guzikowy akordeon, arabskie perkusjonalia, przetwarzane elektronicznie gitary - to wszystko powoduje, że w muzyce Stałego Fragmentu Gry silny element etniczny łączy się z nowojorską wrażliwością, której nieobce są odwołania do popkultury. Mamy tu bałkańskie rytmy, przesterowane brzmienia i przemyślane, a żywiołowe improwizacje.

Inspiracją dla video Grupy KAŁ jest głównie folklor miejski i motywy industrialne. Oprawa wizualna projektu obejmuje m.in. zdjęcia ze sprzężonych kamer Muybridge'a, przedstawiające ruch ludzkiego ciała, wraz z komputerowo przetworzonym tańcem mechanicznym. Wynik tego eksperymentu pozostaje zagadką...
Stały Fragment Gry
Robert "Siwy" Siwak - instrumenty perkusyjne
Fabian "Magister" Włodarek - akordeon
Kornel Jasiński - bas
Kuba "Kubeł" Orłowski - gitara

Członkowie grupy przeszli przez meandry formalnej edukacji, ale świat kreowanych przez nich dźwięków nie jest ani wydumany, ani ponury. Założeniem projektu SFG jest zestawienie ściśle aranżowanych kompozycji z otwartą improwizacją. Utwory zespołu oparte są na połączeniu jarmarcznej melodyki z rytmicznym kontrapunktem, a improwizacje zaskakują bogactwem brzmień i różnorodnością faktur.www.stalyfragmentgry.nor.pl

Grupa KAŁ
Marcin Jażyński, Maciek Sznabel, Maciej Polak

Grupa K-A-Ł zajmuje się filmami video, instalacjami, multimediami i malarstwem. Projekty grupy dotyczą głównie relacji między organizmami a maszynami (np. Krowa Bojowa pod Warszawą Cenralną). W swoich filmowych pracach KAŁ wykorzystuje technikę wiążącą animację 2D/3D z obrazem video oraz muzyką i dźwiękiem konkretnym. Charakterystyczną cechą ich twórczości jest też absurdalne poczucie humoru. www.grupakal.com



1 URODZINY STWORY :
W sobotę 9 września, ok. 22, na Herbatniku, przy ognisku:

"PROSTA HISTORIA NARODZIN STWORY, ALBO DZIENNIK POKŁADOWY MARZENIA".
3 Września minęła pierwsza rocznica zwodowania w Porcie Czerniakowskim łodzi Stwora, która właśnie powróciła z 335 kilometrowego rejsu Wisłą. Z tej okazji po koncercie, na barce Herbatnik zostanie zaprezentowany reportaż radiowy Katarzyny Nowak pt.: "Prosta historia narodzin stwory, albo dziennik pokładowy marzenia". Dokument o kulisach powstawania łodzi Stwora, został zrealizowany dzięki stypendium Polskiego Radia im. Jacka Stwory. Zapraszamy!



KINOMOST
Piątek, 8 września i niedziela 10 września, godz. 20,
Na plaży pod Mostem Łazienkowskim na Cyplu Czerniakowskim

Godzinne projekcje filmów z okresu PRL, zrealizowanych na taśmach 16 mm, wyświetlanych z projektora Elew na spadochronie rozpiętym pomiędzy przęsłami mostu. Należy zabrać karimatę lub leżak. (repertuar wkrótce na stronie www.jawisla.pl). Projekt jest realizowany przez Fundacje Ja Wisła, we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Warszawie, przy wsparciu Biura Kultury miasta st. Warszawy.

REJS STWORĄ
DO PORTU CZERNIAKOWSKIEGO

Niedziela, 10 września, Plaża Desantu przy pomniku Sapera,
godz. 11, 12.30, 14, 15.30, 17
Po powrocie z 335 km rejsu Wisłą łódź Swora znów będzie pływać po Porcie Czerniakowskim. Godzinne wycieczki w głąb historii rzecznego miasta Warszawy, historia Solca i Towarzystwa Żeglugi Parowej, spotkania z przyrodą rzeki, zwiedzanie z wody najstarszego Portu w Warszawie z pokładu Stwory, drewnianej łodzi wiślanej. Napędzana wiosłem pychowym łódź, pływa w niedzielę z Plaży Desantu przy bramie przeciwpowodziowej. Ze względu na duże zainteresowanie konieczna telefoniczna rezerwacja miejsc 502 276 612. Zapraszamy również osoby z małymi dziećmi i niepełnosprawnych. Wycieczki są bezpłatne dzięki dofinansowaniu projektu Fundacji Ja Wisła przez Biuro Kultury miasta st. Warszawy.


dodał/a: Piotr Kotkowski
Ludzie Fundacji | Wydawca | Informacje prasowe | Ochrona prywatności | Reklama | |
© 2002 Fundacja Promocji m. st. Warszawy Hosted by jHosting.pl - Java Hosting